آئین عزاداری شهادت امام محمد باقر (ع) با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ورامین برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبر معتبر از ورامین، پیش از ظهر سه شنبه همزمان با سالروز شهادت پنجمین اختر آسمان امامت و ولایت، آئین سنتی عزاداری امام محمد باقر (ع) در ورامین برگزار شد.

گفتنی است که مردم ولایتمدار، جمعی از مسئولین و علمای شهرستان ورامین با اجتماع در مصلی صاحب الزمان (عج) در غم شهادت امام باقر (ع) به سرو سینه زده و به عزاداری پرداختند و عزاداران و محبان آن حضرت در قالب روضه و سینه زنی به عزاداری پرداخته و بر لزوم حفظ شعائر اسلامی تأکید کردند و مداحان اهل بیت عصمت و طهارت نیز در این مراسم در مصیبت اهل بیت عصمت و طهارت و مظلومیت امام پنجم شیعیان به نوحه خوانی پرداخته و ذکر مصیبت کردند.

بر اساس این گزارش در این مراسم حجت الاسلام رحمان شیرکوند با تأکید بر زنده نگاه داشتن شعائر دینی گفت: برپایی مجالس عزاداری اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در اصل حرکت کردن در مسیر زنده نگاه داشتن قیام عاشورا و ایام شهادت سید و سالار شهیدان است و این مراسم می‌تواند با اتصال به ایام عزاداری محرم، زمینه ترویج فرهنگ اسلامی در جامعه را فراهم کند.

استاد حوزه امام صادق (ع) اظهار کرد: امروز دشمنان اسلام ارزش‌های اسلام ناب محمدی را مورد هجمه قرار داده‌اند و برگزاری مراسم عزاداری ائمه اطهار می‌تواند به عنوان بهترین راهکار، این هجمه‌ها را خنثی کند.

لازم به ذکر است که این مراسم با پروتکل‌های بهداشتی (ضدعفونی _ اهدای ماسک و دستکش) برگزار شد.

  • منبع خبر : خبرمعتبر