استاندار تهران با اشاره به عمدی نبودن آتش‌سوزی‌های اخیر در تهران و آتش سوزی به سبب اشتعال علف‌های هرز، از نظارت و اعزام گشت سیار برای جلوگیری از تکرار چنین حوادثی خبر داد.

به گزارش خبر معتبر از تهران – انوشیروان محسنی بندپی بعداز ظهر شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به آتش سوزی‌های اخیر در استان تهران اظهار داشت: بعد از بارندگی‌های خوبی که در سطح کشور داشتیم عوارض ناشی از آن یعنی رشد علف‌های هرز در کل کشور را شاهد هستیم.

وی ادامه داد: با توجه به شدت گرما، در چند مورد آتش سوزی علف‌های هرز رخ داده که وجه نظارتی برای جلوگیری از تکرار چنین حوادثی افزایش پیدا می‌کند و در این زمینه به همه شهرداری‌ها و گشت‌های نیروی انتظامی تاکید شده تا نسبت به مراقبت بیشتر و اعزام اکیپ‌های بازرسی اقدام کنند.

استاندار تهران همچنین خاطرنشان کرد: در برخی موارد جزئی دستگیری برخی افراد که به عمد اقدام به آتش سوزی و فیلم گرفتن از صحنه کرده بودند، انجام شده اما در اکثر موارد این آتش‌سوزی‌ها ناشی از باقی‌مانده مواد روغنی و نفتی بوده که با گرمای هوا دچار اشتعال شدند.

محسنی بندپی تصریح کرد: از شهروندان درخواست داریم از رها کردن و دور ریختن مواد پلاستیکی در فضای باز خودداری کنند و از سوی دیگر شهرداری و نیروهای انتظامی با هوشیاری و دقت نسبت به تقویت نظارت و اعزام گشت سیار اقدام کنند تا شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.