امام جمعه شهرستان پردیس در خطبه های نماز جمعه امروز به آسیب های فضای مجازی اشاره کرد و گفت: همه ما وظیفه داریم فرزندان خود را انقلابی تربیت کرده و آموزش آن ها را به فضای مجازی و سایت‌های بیگانه نسپاریم.

به گزارش خبرمعتبر- حجت الاسلام سید حسین حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان پردیس اظهار داشت: هشتم اسفند ماه روز امور تربیتی و تربیت اسلامی است و در کشور اسلامی ما برخی از متدینین از تربیت اسلامی فرزندان خود غافل هستند.

وی ادامه داد: دشمنان در سایت‌های بیگانه تربیت غربی را به عنوان الگوی نسل جوان به فرزندان ما آموزش می دهند و برخی از والدین از تربیت نامناسب نسل جوان خود گلایه دارند در حالیکه برای تربیت اسلامی و دینی فرزندان خود هیچ تلاشی نمی کنند.

امام جمعه شهرستان پردیس گفت: شهید رجایی و شهید خرازی نمونه ناب تربیت اسلامی و انقلابی و سرمشق مناسبی برای تربیت فرزندان ما هستند تا بیگانگان با آموزه های نادرست خود نتوانند فرزندان ما را شست و شوی مغزی بدهند.

حسینی ضمن گلایه از بی توجهی برخی از ادارات به برگزاری نماز جماعت، اظهار داشت: برخی از ادارات به برپایی نماز جماعت توجهی ندارند و تعدادی از مراجعان ادارات از برگزاری نماز جماعت گلایه دارند و از این اصل غافل هستند که اگر کسی خدای خود را نبیند به بندگان هم بی توجه خواهد بود.

وی ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام شهادت حضرت زینب (س)، اظهار داشت: شجاعت و رشادت حضرت زینب(س) باید الگوی تمام بانوان مسلمان در داخل و خارج از کشور باشد.

امام جمعه شهرستان پردیس با اشاره به طرح «عید برای همه» که توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) برگزار می شود، اظهار داشت: کرونا مشکلات اقتصادی زیادی برای همه مردم به ویژه اقشار آسیب پذیر ایجاد کرده است و همه ما موظفیم با انفاق و بخشش به این افراد کمک کنیم و در «طرح عید برای همه» با تجمیع کمک ها در کمیته امداد و طرح مواسات دستگیر و حامی محرومان باشیم.

حسینی گفت: طرح سرپرستی کودکان بی سرپرست در حیاط مسجد در حال اجرا است و توصیه می شود افراد خیر و مومن سرپرستی کودکان را در حد وسع و توان مالی خود بر عهده بگیرند تا هیچ کودکی بی سرپرست و بدون حامی نباشد.

وی افزود: هفته احسان و نیکوکاری را پیش رو داریم که فرصت مناسبی برای دستگیری از نیازمندان در آستانه سال جدید و در روزهای سخت کرونایی از نظر اقتصادی و معیشتی است.

امام جمعه شهرستان پردیس گفت: امسال در روز درختکاری به یاد هر شهید یک نهال بکاریم و دستگاه ها و ادارات شهرستان برای تامین نهال رایگان برنامه ریزی کنند تا با کاشت نهال از منابع طبیعی شهرستان محافظت و حمایت کنیم.

حسینی با بیان اینکه به دلیل بیماری کرونا بازارچه فروش بهاره برپا نمی شود، اظهارداشت: مسولان برای دسترسی آسان و خرید ارزان مردم به ارزاق مورد نیاز به ویژه اقشار آسیب پذیر تدبیری بیندیشند تا مردم برای خرید سال نو متضرر نشوند.