مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورامین گفت: پس از پایان مراحل برداشت گندم و جو از زمین‌های کشاورزی، عملیات کشت ذرت علوفه‌ای در شهرستان آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری خبر معتبر از ورامین، محسن بنائیان با اعلام این خبر افزود: ذرت علوفه‌ای همچون سال گذشته در سطح چهار هزار و ۵۰۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی کشت می‌شود.

وی اظهار کرد: از هر هکتار اراضی زیرکشت ذرت علوفه‌ای ۵۵ هزار تن محصول برداشت می‌شود که با توجه به استقرار صدها واحد دامپروری در سطح منطقه، این محصول نقش مهمی در مدیریت مصرف خوراک دام دارد و بخش زیادی از نیازهای منطقه را برطرف می‌کند.
وی گفت: با توجه به اینکه در ورامین صنایع تبدیلی و بسته‌بندی وجود ندارد، ذرت دانه‌ای در شهرستان کشت نمی‌شود.
«بنائیان» همچنین با اشاره به پایان عملیات برداشت محصول از سطح اراضی گندم و جو شهرستان، بیان کرد: طی سال زراعی جاری ۱۲ هزار هکتار از اراضی ورامین زیرکشت گندم و ۱۰ هزار هکتار زیر کشت جو رفته بود که محصول تمامی این اراضی برداشت شد.
وی اظهار کرد: حدود ۷۰ هزار تن محصول گندم و ۵۰ هزار تن محصول جو از سطح مزارع ورامین برداشت شد که با توجه به قیمت‌گذاری مناسب از سوی دولت، اغلب کشاورزان گندم مازاد بر نیاز خود را به مراکز خرید دولتی تحویل دادند.
مدیر جهاد کشاورزی ورامین افزود: امسال ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی ورامین زیر کشت کلزا رفته بود که به طور میانگین هزار و ۲۰۰ کیلوگرم محصول برداشت شد.
وی با بیان اینکه امسال قیمت تضمینی خرید هر کیلوگرم کلزا ۴۶ هزار و ۶۰۰ ریال اعلام شده، از تحویل تمامی محصول کلزای تولید شده توسط کشاورزان به سیلوی ورامین خبر داد.
شهرستان ورامین بیش از ۸۰ هزار هکتار اراضی قابل کشت دارد و به دلیل محدودیت‌های منابع آبی تنها ۳۸ هزار هکتار آن زیر کشت انواع محصولات زراعی و باغی می‌رود.

  • منبع خبر : ایرنا