مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهراقتصاد گفت: حدود ۶۰ هزار طرح آغاز شده و در حمایت از اشتغال‌های روستایی به آن‌ها تسهیلات پرداخت شده است.

به گزارش خبرمعتبر از تهران، مرتضی اکبری مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهراقتصاد پیش از ظهر شنبه در  آیین رونمایی از بیمه بازسازی و تجهیز ۵۰۰ هزار خانه روستایی اظهار کرد: نسبت معوقات بانک قرض الحسنه مهراقتصاد نیم درصد است درحالی که در بعضی از بانک‌ها این شاخص به ده درصد رسیده است.

وی با بیان‌اینکه امسال سه میلیون نفر از تسهیلات بانکی برخوردار می‌شوند،‌گفت: عمده وام‌های ما در حوزه تولید، گسترش خدمات، اشتغال زایی های خرد و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان اختصاص خواهد یافت.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهراقتصاد با اشاره به سختی جذب سرمایه در شرایط کنونی اقتصادی کشور، افزود: با برنامه‌ریزی انجام‌شده در سال پیش میزان جذب سرمایه بانک را ۳۰ الی ۴۰ درصد افزایش می‌یابد.

اکبری با اشاره به این‌ که تعداد کارمندان بانک در حال حاضر سه هزار نفر هستند که نسبت به سال ۹۵ تفاوتی نکرده است، بیان داشت: در سال ۹۵ تنها به ۴۰۰ هزار نفر تسهیلات پرداخت شد اما حال آنکه در سال گذشته این میزان به میزان دو میلیون و سیصد هزار نفر افزایش یافت. یعنی با ثابت نگه داشتن نیروی انسانی توانستیم بهره‌وری را ارتقاء دهیم.

وی با اشاره به اینکه مهراقتصاد به عنوان یک بانک اجتماعی شناخته شده است و در همین راستا در این حوزه حضور خود را پررنگ تر کرده است، تصریح کرد: در این موضوع با همکاری بنیاد برکت حدود ۶۰ هزار طرح آغاز شده و به ارائه تسهیلات در حمایت از اشتغال‌های روستایی پرداخته است.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه با بیان این که به عملیاتی شدن سامانه احراز هویت سجام در قالب بانکداری الکترونیکی تأکید کرد: به مدت ۱۰ روز است که این ارتباط با سامانه سجام و بورس صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به صرفه جویی در هزینه تبلیغاتی و بیلبوردی واختصاص ۱۶ الی ۱۷ میلیارد تومان این بانک و اختصاص آن به سه استان کم‌برخوردار ایلام، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی تشریح کرد: در زمینه بیمه خانه‌های روستایی امنیت اقتصادی خوبی برای این قشر رقم زده شد.

اکبری با اشاره به طرح وجه التزام و جریمه دیرکرد به بیمه خانه‌های روستایی ابراز امیدواری کرد: با مساعدت دولت می‌توان این طرح را در سال پیش رو عملیاتی کرد.

به گزارش خبر معتبر؛ آیین رونمایی از بیمه بازسازی و تجهیز ۵۰۰ هزار خانه روستایی در مقابله با حوادث و بلایای طبیعی و ساخت ۱۰۰ واحد مسکونی برای آسیب دیدگان سیل خوزستان، سیستان و بلوچستان و گلستان با حضور معاون حقوقی و مجلس رئیس جمهور، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور و جمعی از استانداران و مسؤولان استان‌های مختلف در محل ساختمان مرکزی بانک قرض الحسنه مهر اقتصاد برگزار شد.