جلسه ستاد کرونای ورامین تشکیل و در این جلسه به اختلاف اطلاعاتی مسئولان در خصوص وضعیت کرونایی شهرستان و تولید محصولات مقابله با کرونا در این منطقه اشاره شد.

به گزارش خبر معتبر ، جلسه ستاد کرونای ورامین عصر دوشنبه با حضور حسین کاغذلو، فرماندار و حجت الاسلام سید محسن محمودی امام جمعه موقت ورامین در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

امام جمعه موقت ورامین در حاشیهه این جلسه با بیان نکاتی در خصوص ویروس کرونا اظهار داشت: امروز امتحان سختی را پشت سر می‌گذاریم که باید همه همکاری کنیم، اجرای دستورات بهداشتی لازم است و اگر خانواده‌ها را مرور کنیم می‌بینیم بسیاری از خانواده‌های ما امروز گرفتار هستند و اگر مراعات نکنیم شاید زمستان آینده وضعیت بدتری داشته باشیم لذا باید همه ضوابط را رعایت کنند تا نیاز به مجریان قانون نباشد.

حجت الاسلام سید محسن محمودی با اشاره به اینکه باید فرمانده ستاد کرونای استان تهران در شهرهای استان تهران مثل ورامین حضور پیدا کنند گفت: این اصلاً قابل قبول نیست که از راه دور فرماندهی کنند و این اختلاف اطلاعات در مورد شهرستان ناشی از چیست، برخی معتقدند قرمز است برخی می‌گویند فوق قرمز است و مسئولان شهرستان مدعی هستند که برای درمان بیماری کرونا بار سنگین درمان بر دوش شهرستان ورامین در جنوب شرق استان قرار گرفته است.

وی گفت: بیمارستان ۱۵ خرداد مربوط به تأمین اجتماعی است که حوزه وسیعی را پوشش می‌دهد، بیمارستان شهید مفتح نیز اینچنین است و حدود نیمی از مرحومان ورامین در بیمارستان‌ها مربوط به شهرهای دیگر هستند، چطور می‌شود که وضعیت ورامین با شهرهای مجاور متفاوت باشد که این موضوع نیازمند حضور مسئولان استان و کارشناسان مرکز دارد تا تصمیمات درست اتخاذ شده و اجرای قانون نیز مخدوش نشود.

امام جمعه موقت ورامین عنوان داشت: باید مسئولان کشور و استان جهت تجهیز بیمارستان‌های شهر و همچنین خیرین سلامت و مردم خیر عزیز توجه بیشتری داشته باشند خوشبختانه در بیمارستان شهید مفتح دستگاه اکسیژن ساز مورد بهره برداری قرار گرفت و این دستگاه ارزشمند به همت عزیزان تهیه شده به خدمت بزرگ صورت گرفته است و در بیمارستان ۱۵ خرداد نیز به این تجهیزات نیازمند هستیم و مساجد و موکب و نیروهای بسیج و خیرین نیز به کمک‌های خود ادامه دهند.

روزانه بیش از ۱۴۰ هزار عدد ماسک در شهرستان ورامین تولید می شود

حسین کاغذلو، فرماندار ورامین در جلسه مذکور عنوان داشت: واحدهای صنعتی شهرستان ورامین در حوزه تولید مواد ضدعفونی کننده، ماسک و لوازم مورد نیاز بیمارستان نیز پیش قدم شدند و با تغییر خطوط تولید و افزایش ساعات کاری تلاش کردند تا علاوه بر تأمین نیازهای داخلی شهرستان، این اقلام را به سایر مناطق نیز ارسال کنند.

کاغذلو افزود: هم اکنون علاوه بر تولید هزاران لیتر مواد ضدعفونی کننده، روزانه بیش از ۱۴۰ هزار عدد ماسک در شهرستان ورامین تولید شده و لباس‌های مورد نیاز دو بیمارستان شهرستان، در واحدهای صنعتی مستقر در ورامین تأمین می‌شود.