رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی با اشاره به امنیت امتحانات گفت: سؤالات امتحان نهایی به صورت رمزگذاری شده به حوزه‌های امتحانی ارسال می‌شود.

به گزارش خبر معتبر – عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران و خسرو ساکی رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی از دو حوزه امتحان نهایی شهر تهران و فرایند برگزاری امتحانات در این حوزه‌ها بازدید کردند.

در این بازدیدهای سرزده که از دبیرستان پسرانه شهید آیت‌الله مدنی و دبیرستان دخترانه نمونه دولتی فراست واقع در منطقه یک شهر تهران صورت گرفت، رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی با اشاره به اینکه پروتکل‌های بهداشتی برای جلوگیری از شیوع کرونا به مدارس ابلاغ شده است، گفت: حوزه‌های امتحان نهایی باید تمام ضوابط مربوط به برگزاری امتحانات نهایی را رعایت کنند و برای ارتقای امنیت و صحت امتحانات، دانش‌آموزان باید نیم ساعت قبل از شروع امتحانات وارد سالن شوند و روی صندلی‌ها نشسته باشند.

وی در ادامه با اشاره به افزایش امنیت امتحانات، گفت: ارسال سؤالات رمزگذاری شده و بازگشایی رمز سؤالات از طریق الکترونیکی بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه وابسته به مقدار زمان لازم برای تکثیر و تعداد سؤالات پیش از امتحان به قرنطینه و اتاق تکثیر سوالات واقع در حوزه اجرا ارسال می‌شود.