آزادگان در طول جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، پیام آوران انقلاب بودند و غریبانه و مظلومانه در بین كینه توزی دشمنان و تلخ كامی دوران اسارت، صدای آزادی و استقلال میهن را سر دادند و در راه استقرار و تداوم نظام جمهوری اسلامی ایران تا پای جان ایستادند.


به گزارش خبر معتبر از ورامین، ۲۶ مرداد ماه روز بازگشت آزادگان غیور بـه ایران اسلامی بهانه ای شد تا ریاست بنیاد شهید شهرستان ورامین به همراه فرماندار این شهر از آزادگان ورامین تجلیل کنند.
ابراهیم ولایت رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن تبریک و گرامی‌داشت این روز به‌یادماندنی به ویژه به آزادگان همیشه سرافراز و خانواده‌های بزرگوار آنان و ادای احترام به ساحت شهدای والامقام و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس، از خداوند متعال سلامتی و بهروزی این عزیزان را از خداوند خواستار شد
فرماندار شهرستان نیز بیان کرد:
آزادگان، با ایمان راسخ خود در برابر همه فشارهای جسمی و روحی دشمنان ایستادند و از شکنجه های مزدوران بعث هراسی به خود راه ندادند. آزادگان، صبورتر از سنگ صبور و راضی ترین کسان به قضای الهی بودند.
آزادگان این شهرستان نیز طی اقدامی خودجوش جهت تقدیر از کادر درمان بیمارستان ١۵ خرداد به دیدار آنها رفتند و با ریاست بیمارستان که خود از فرزندان معزز شاهد است دیدار کردند.
در این بازدید آزاده غلامرضا کاشی به خاطره گویی پرداخت و آزاده محسن معصوم شاهی ضمن تشکر از کادر درمان انتقاداتی به مسئولینی که به مسأله ی درمان کم اهمیت هستند وارد کرد.

در ادامه آزادگان و مسئولین به دیدار آیت الله محمودی نماینده ولی فقیه در ورامین و نیز پدر شهید شرف یاب شدند.

ود درپایان آزادگان سرافراز به اتفاق ولایت و کاغذلو برمزار همرزمان شهیدشان شرف یاب شده و با نثار گل و فاتحه بر مزار شهدای گرانقدر نام و یاد آنان را گرامی داشتند.

  • نویسنده : شهبازی
  • منبع خبر : خبر معتبر