امام جمعه موقت ورامین گفت:عدم تأمین خواسته‌های یگان ویژه فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران باعث شده تا این نیروی ارزشمند، قصد ترک شهرستان ورامین را داشته باشد.

به گزارش خبر معتبر از ورامین ، حجت الاسلام سیدمحسن محمودی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با تلاش مسوولان وقت استان تهران و شهرستان ورامین، فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران به مرکزیت شهرستان ورامین ایجاد و پس از آن، یگان‌های تخصصی، از جمله یگان ویژه که نقش مهمی در تأمین امنیت شرق تهران بر عهده دارند نیز در این شهرستان استقرار پیدا کرد.
وی افزود: حضور هر یگان انتظامی درشهرستان، به ابزار و زیرساخت‌های مورد نیاز آنان، احتیاج دارد و کوتاهی برخی از مسوولان باعث شده تا زمین و فضای مورد نیاز یگان ویژه نیروی انتظامی، تأمین نشده و این یگان، برای استقرار در محیطی مناسب‌تر، قصد خروج از ورامین را داشته باشد.
وی تأکید کرد: شهرستان ورامین به دلیل سابقه دیرینه در انقلاب و نظام، مستحق بهترین خدمات و جذب امکانات بیشتر است نه این که همین اندک امکانات موجود نیز به دلیل کمبود زیرساخت‌ها از شهرستان خارج شود.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران گفت: از اعضای شورای تأمین شهرستان در خواست می‌شود که مسوولان مربوطه ، شهرداری و شورای اسلامی را ملزم به تأمین زمین مورد نیاز استقرار یگان ویژه کنند چرا که این نیرو، بازوی توانمند شورای تأمین در ایجاد نظم وامنیت در سطح شهرستان است.
محمودی گفت: طی سال‌های اخیر چندین استاندار، تلاش کردند که زیرساخت‌های استقرار یگان ویژه را در ورامین فراهم کنند ولی تا کنون اتفاقی نیفتاده لذا از استاندار تهران درخواست می‌شود تا با طرح این موضوع مهم در شورای تأمین استان، اقدامات لازم برای تأمین زیرساخت‌های مورد نیاز این یگان را انجام دهد.
وی افزود: نماینده ورامین عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی است لذا از وی نیز درخواست می‌شود تا شجاعانه از حق مردم دفاع کرده و اجازه خروج یگان ویژه از شهرستان را ندهد.
فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران که ستاد مرکزی آن در ورامین مستقر است، وظیفه تأمین امنیت هفت شهرستان ورامین، پیشوا، قرچک، پاکدشت، پردیس،دماوند و فیروزکوه را بر عهده دارد