رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران گفت: با توجه به برگزاری انتخابات آمریکا در روز ۱۳ آبان امسال باید مراسم یوم الله ۱۳ آبان را با روحیه استکبار ستیزی و تبیین جنایات این رژیم استکباری علیه بشریت به بهترین نحو ممکن برگزار شود.

به گزارش خبر معتبر ، حجت الاسلام سید محسن محمودی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران صبح امروز در جلسه هماهنگی ستاد برگزاری مراسم ۱۳ آبان و هفته وحدت در دفتر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ورامین ضمن تسلیت شهادت امر به معروف و نهی از منکر در تهران، اظهار کرد: این سند مظلومیت جریان انقلاب است و کسانی که داعیه دار مدافع حقوق  شهروندی هستند اینجا سکوت می‌کنند که جای بسی بحث است.

وی گفت: امسال در آبان ماه مناسبت‌های هفته وحدت و ۱۳ آبان را در کنار هم داریم که حساسیت و اهمیت خاص خود را دارند که با لطف خدا امیدواریم به بهترین نحو ممکن انجام شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران ادامه داد: در سال جاری با توجه به شرایط موجود ویروس خطرناک کرونا ما مراسم‌های زیادی برگزار کردیم که اهمیت فضای مجازی برای تبلیغ مراسم برای همگان روشن و مبرهن شده است.

حجت الاسلام محمودی تصریح کرد: هفته وحدت در حال حاضر نیاز اصلی کشور است و بعضی‌ها فکر می‌کنند با بددهانی باید افکار خود را به طرف دیگری بقبولانند؛ نباید به عقیده و تفکر دیگران توهین شود.

وی اضافه کرد: امام خمینی(ره) پرچم‌دار وحدت بود که رهبری معظم انقلاب اسلامی ادامه دهنده این راه هستند و ما باید از این بزرگواران الگو بگیریم.

امام جمعه موقت ورامین ابراز کرد: از تبلیغ ۱۳ آبان و هفته وحدت در فضای هنری، فضا سازی شهری و مجازی نباید غافل شویم و با توجه به مراسم‌های باشکوهی که در سال جاری برگزار شد، شاهد بودیم فضای مجازی و تبلیغات و جریان سازی در آن چقدر تأثیرگذار است.

حجت الاسلام محمودی با بیان اینکه با اتفاقی که در اروپا افتاد و به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) توهین شد، گفت: می‌توان در کنار کارهای تبلیغی که برای روز میلاد پیامبر اکرم(ص) انجام می‌شود برای دانش‌آموزان در برنامه شاد فضایی ایجاد شود تا با سیره و الگوی تربیتی پیامبر اعظم(ص) بیشتر آشنا شوند.

وی عنوان کرد: با هماهنگی‌های انجام گرفته انشاءالله شب ۱۷ ربیع و ۱۳ آبان نور افشانی برگزار می‌شود و روز ۱۳ آبان با توجه به شرایط استثنایی موجود و تعطیلی این روز در تقویم، مراسم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد و مردم عزیز با تجربه اجرای چندین مراسم ملی و مذهبی در سال جاری در این مراسم حضور پیدا خواهند کرد و با کارهای تبلیغی توسط آموزش و پرورش، امید است دانش‌آموزان همراه با خانواده‌ها در این مراسم حضور داشته باشند.

عضو ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر استان تهران با اشاره به برگزاری انتخابات آمریکا در این روز یادآور شد: با توجه به برگزاری انتخابات آمریکا در روز ۱۳ آبان امسال باید این مراسم را با روحیه استکبار ستیزی و تبیین جنایات این رژیم استکباری علیه بشریت به بهترین نحو ممکن برگزار شود.

حجت الاسلام محمودی از ائمه جماعات با توجه به تعطیلی این روزهای مساجد درخواست کرد: ائمه جماعات در فضای مجازی حضور فعالی داشته باشند و از ظرفیت‌های بالای تبلیغی در خصوص بروز کردن مساجد و نمازگزاران استفاده کنند؛ مساجد باید بروز شود و با توجه به تعطیلی مراکز مذهبی نباید تبلیغات دینی تعطیل شود.

وی در پایان شناساندن روز ۱۳ آبان و همزمان با تبعید حضرت امام(ره)، تجلیل از دانش‌آموزان برتر بسیجی با توجه به روز شهادت شهید حسین فهمیده، تهیه وصایا و ساخت کلیپ برای شهدای دانش‌آموز در فضای مجازی، فراخوان و دعوت برای پویش دانش‌آموزی در زمینه شناخت پیامبر(ص)، مراسم استکبار ستیزی در کارخانجات تولیدی توسط بسیج کارگری را از دیگر اقدامات این روز عنوان کرد.