انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران به مناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار پیام تبریکی صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری خبر معتبر در متن پیام وی آمده است: “ن و القلم و ما یسطرون” چه رسالت بزرگی را بر دوش دارند وقتی که قلم هایشان، نگاهشان و آنچه به رشته تحریر در میآورند، می تواند همراه با منافع ملی و هم قدم با مردم باشد، در هر شرایط، حادثه و اتفاقی پیشگام می شوند تا ضمن تنویر افکار عمومی خط بطلانی بر هجمه های دشمنان این سرزمین بکشند.

وی ادامه داده است: در شرایط کرونا نیز خبرنگاران وزنه محکمی در آگاهی رسانی بودند تا جهت کمک به بخش سلامت کشور و مدافعان سلامت با اطلاع رسانی دقیق، به موقع و شفاف مردم و مسئولان را نسبت به وظایف خود آگاه نمایند.
استاندار تهران افزوده است: اینجانب ضمن گرامیداشت روز منادیان شور و شعور جامعه، سرافرازی و سربلندی شما عزیزان را از خداوند منان خواستارم، امید که قسم خداوند بر قلم هایتان پایدار باشد.

محمود صارمی خبرنگار خبرگزاریِ جمهوری اسلامی به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران ١٧ مرداد ماه سال ۱۳۷۷، در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان به شهادت رسیدند به همین مناسبت از سوی شورای فرهنگ عمومی، هفدهم مرداد ماه هر سال به عنوان «روز خبرنگار» نامگذاری شد.

  • منبع خبر : خبرمعتبر