استاندار تهران با اشاره به رشد 100 درصدی اشتغال‌زایی و افزایش سه برابری سرمایه‌گذاری اقتصادی در استان تهران در مقایسه با هفته دولت سال گذشته، گفت: در شهریور ماه 99 در استان تهران 781 پروژه بزرگ با 14 هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار با ایجاد بیش از 19 هزار اشتغال جدید افتتاح می‌شود.

به گزارش خبر معتبر – انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران ظهر امروز در مراسم افتتاح پروژه‌های عمرانی و اقتصادی شهرستان پردیس ضمن تسلیت ایام محرم و گرامیداشت هفته دولت در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: امروز توفیق داشتیم در اولین روز هفته دولت در پردیس حضور داشته باشیم و شاهد افتتاح پروژه های صنعتی، اقتصادی، کشاورزی، بهداشتی و درمانی باشیم.

وی با بیان اینکه به زودی پروژه‌های مسکن مهر و تصفیه خانه فاضلاب پردیس را با حضور مسؤولان کشوری افتتاح خواهیم کرد، افزود: برنامه ریزی‌های علمی و تخصصی فرماندار پردیس قابل تقدیر است و ایشان طی بیش از یک‌سال حضور خود در پردیس اولویت خود را بر حیات بخشی به پروژه‌های معطل مانده مانند بیمارستان، مسکن مهر، مترو، آرامستان و.. گذاشته و امیدواریم بتوانیم در شاخصه های رفاهی شهرستان نقشی داشته باشیم.

استاندار تهران ادامه داد: شهریورماه امسال در ماه محرم که سومین روز آن را سپری می‌کنیم مصادف با هفته دولت شد و باید قدر این ماه را بدانیم زیرا هرچه که داریم از این ماه است و با مقاومتی که به جهانیان نشان دادیم، توطئه‌های استکبار جهانی یکی پس از دیگری شکست خورده و خواهد خورد و این ناشی از مقاومت، ایستادگی و درس آموزی از حماسه عاشورا و تاسوعا است.

بندپی تصریح کرد: پیشنهاد آمریکا در شورای ملل با رای کم مواجه شد و پیشنهاد جدیدشان با مکانیزم شلیک ماشه با ۱۳ رای مخالف مواجه شد و این نشان از مقاومت، ایستادگی و عدم هراس از هجمه‌های دشمنان نظام و انقلاب بود و شاهد ادامه این رسوایی‌ها خواهیم بود.

وی ضمن تبریک روز پزشک، گفت: روز پزشک امسال حال و هوایی دیگری دارد زیرا حفظ سلامت پزشکان که در بحث عملی و تخصصی در کرونا تلاش می‌کنند اولویت دارد و  پزشکان ما در حوزه مقابله با این بیماری در دنیا درخشیدند و این ناشی از توانمندی، اثر بخشی و فعالیت شبانه روزی مدافعان سلامت است.

استاندار تهران بیان کرد: این موفقیت را با تلاش مدافعین سلامت کسب کردیم و در تولید واکسن کرونا نیز دوشادوش کشورهای جهان تلاش می‌کنیم و در تولید ماسک زمانی که بسیاری از کشورها هواپیماهای حامل ماسک و مواد بهداشتی را مصادره می‌کردند، الحمدالله کشورمان در تولید الکل، مواد شوینده، مواد ضدعفونی کننده، گان، شیلد و… موفق تر از آنها عمل کرد و امروز ادعا می‌کنیم می‌توانید صادرات این محصولات را به کشورهای دیگر داشته باشیم.

محسنی بندپی اضافه کرد: باید در سالی که با نام جهش تولید نامگذاری شده تلاش ها را ادامه بدهیم و اشتغال موجود و جدید را برای جوانان فراهم کنیم و چاره ای جز این نداریم و در ابعاد مختلف اقتصادی با رفع موانع تولید، برگزاری جلسات مداوم ستاد تسهیل موانع تولید و… اشتغال جدید و موجود را حفظ کنیم.

وی ادامه داد: هفته دولت بهانه‌ای است تا دولت‌مردان ما گزارش‌های کاری خود را از شهریور سال قبل تا امسال ارائه و اعلام کنند که در راه رفاه اشتغال، گره گشایی از مشکلات مردم، برنامه ریزی‌های انجام شده چه اقداماتی صورت دادند و آیا اقدام و عملی داشته‌اند. 

استاندار تهران تاکید کرد: در شهریور ماه ۹۹ در استان تهران ۷۸۱ پروژه بزرگ با ۱۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار افتتاح می‌شود که بیش ۱۹ هزار اشتغال جدید راه اندازی می‌شود. 

بندپی گفت: نسبت به هفته دولت سال قبل در حوزه اشتغال زایی ۱۰۰ درصد و در حوزه سرمایه گذاری سه برابر افزایش را شاهد بودیم و این درحالیست که فروش نفت نداریم و طلب‌هایمان از کشورها بلوکه شده است.

استاندار تهران تصریح کرد: در بحث جهش تولید باید از تمام ظرفیت‌ها استفاده کنیم تا ارتقاء کمی و کیفی را شاهد باشیم و شرایطی را فراهم کنیم که در بهره مندی از تمام ظرفیت های کشور با تفاهم و همدلی که در ستاد مدیریت ملی کرونا می‌بینیم شرایطی را محیا کنیم تا مردم کمترین آسیب و بیشترین بهره وری را در زندگی خود ببینند.