بخشدار کهریزک گفت: ۳۴ پروژه همزمان با هفته دولت در کهریزک افتتاح می‌شود که با بهره‌برداری از آن‌ها برای ۱۸۰۰ نفر شغل ایجاد خواهد شد.

امین بابایی بخشدار کهریزک در این خصوص اظهار کرد: التهابات ناشی از ویروس منحوس کرونا ماهیت عملکردی بسیاری از کشورها را تحت تأثیر خود قرار داده که کشور ما نیز از این موضوع مستثنی نیست اما امید است بتوان شهد شیرینی خدمات نظام و دولت به کام مردم بنشیند.

وی با اشاره به اینکه فرآیند انتخاباتی مهمی در پیش رو داریم، بیان کرد: فرآیند چهار انتخابات ریاست جمهوری، خبرگان رهبری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در تاریخ انتخاباتی کشور بی‌سابقه بوده است که باید از همه ظرفیت‌های موجود همچنین پای‌بندی مردم به ارزش‌ها بتوانیم همچنان نظام پویا و کارآمد که ماهیت‌های اعتقادی و اخلاقی در کالبد خود دارد را حفظ کنیم.

بخشدار کهریزک با اشاره به مشکلات معیشتی بسیاری از مردم، افزود: امید است به واسطه دغدغه‌مندی دولت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی بتوان باری از دوش مردم برداشته و قدری از مشکلات معیشتی مردم را کاهش داد.

بابایی سپس با اشاره با افتتاح ۳۴ پروژه متمرکز و در حد کلان بخش کهریزک طی هفته دولت تصریح کرد: بواسطه پیگیری‌های فرماندار ویژه شهرستان ری برای رفع مشکلات مردم و ارتقاء سطح مطالبه گری از مجموعه حاکمیتی بخشداری کهریزک که بسیار قابل تقدیر است، تمام دستگاه‌های بخش کهریزک در تعامل با مجموعه شهرستانی و استانی گام‌های خوبی برداشته شده است.

وی ادامه داد: ۳۳ پروژه هفته دولت در بخش کهریزک با اعتباری بالغ بر ۱۰۵ میلیارد تومان به همراه یک پروژه بخش خصوصی اثرگذار در حوزه اشتغال و توسعه اقتصادی که در فاز اول و دوم با اعتبار ۴۰۰ میلیون تومان و ۲۰ میلیون یورو و اشتغالزایی ۱۵۰۰ نفر برای تجهیز ماشین آلات که با حضور وزیر جهادکشاورزی افتتاح شد، گامی در راستای پاسخگویی به مطالبات مردمی برای رونق تولید و ایجاد اشتغال است.

بخشدار کهریزک در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پروژه افتتاح درمانگاه خیرساز شهید رجایی با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و حمایت‌های مجموعه حاکمیتی بخش کهریزک، ابراز کرد: این مرکز بهداشتی و درمانی با ۱۲۰۰ متر زیربنا و ارائه خدمات با تعرفه دولتی گامی مهم در راستای جبران کمبود سرانه درمان است که خدمات دندانپزشکی و درمانی تخصصی را ارائه خواهد کرد.

بابایی اضافه کرد: پروژه درمانگاه خیرساز شهید رجایی در شهر کهریزک با حضور استاندار تهران به مرحله افتتاح و بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به افتتاح سردخانه شباهنگ عنوان کرد: فاز دوم این پروژه با ظرفیت اشتغالزایی بیش از ۵۰ نفر از دیگر پروژه‌های مهم بخش کهریزک در هفته دولت است که مرکز سردخانه‌ای و بسته‌بندی گوشت مرغ و مواد پروتئینی خواهد بود.

بخشدار کهریزک یادآور شد: بازگشایی خیابان چهارباغ با اعتبار ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و کلنگ زنی جاده گلحصار که از دغدغه‌ها و مطالبات مهم منطقه است که به دلیل ناایمن بودن این جاده متأسفانه شاهد تلفات ناشی از تصادفات بودیم که به دلیل تغییر ساختار جاده از حوزه راهداری خارج شده بود، اینک با مشارکت شورای بخش، بخشداری و شهرداری‌ها بحث تعریض آن با اعتباری بالغ بر ۸ میلیارد مورد توجه قرار گرفت که امید است با تعیین پیمانکار تا پایان سال مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

بابایی سپس با اشاره به آغاز عملیات اجرایی لوله گذاری خط انتقال آب از باقرشهر به کهریزک، بیان کرد: این‌پروژه با هدف تامین آب شُرب سلامت و با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان به زمین زده خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت همراهی اصحاب رسانه در اجرای نیت واقف در بیمارستان شهید هاشمی نژاد گفت: این مرکز درمانی با پیگیری‌های فرماندار ساعی شهرستان ری و تلاش دستگاه حاکمیتی بخش کهریزک از بهزیستی به اداره اوقاف واگذار خواهد شد.

بخشدار کهریزک در پایان خاطرنشان کرد: با تقویت ظرفیت نظارتی و امنیتی در سطح شهرستان، ایجاد برنامه‌های زیرساختی انجام گرفته و طرح پایش محور و نظارتی در قالب گشت‌های مشترک با محوریت اصناف، صمت، تعزیزات، دامپزشکی و غیره خیزش ارزشمندی در راستای مقابله با قاچاق در منطقه شکل گرفته که در یک روز و در یک واحد تجهیزات پزشکی ۱۰۰ قلم کالای قاچاق کشف شد و با این اقدامات فضا به شدت برای متخلفان ناایمن شده است.