بخشدار جلیل آباد در جلسه ای با حضور دهیاران این بخش به بررسی و بازنگری امور روستاهای تحت حفاظت خود پرداخت.

به گزارش خبرنگار خبر معتبر از پیشوا، مصطفی قاسمی بخشدار جلیل آباد در جلسه ای با حضور دهیاران و رئیس بنیاد مسکن شهرستان پیشوا، به تشریح و بررسی مسائل روستاهای تحت حفاظت بخشداری پرداختند.

در این نشست قاسمی پس از توضیح وضعیت بافت های فرسوده روستاها و لزوم بازسازی و مقاوم سازی آنها اظهار داشت: بافت های فرسوده از نظر اجتمای و اقتصادی مشکلات عدیده ای برای ساکنین و همچنین مسؤلین شهری و روستایی به همراه دارد، لذا تدوین برنامه های صحیح جهت نوسازی و بهسازی این نو بافت ها نه تنها به حل مشکلات منجر خواهد شد بلکه فرصتی مناسب برای توسعه پایدار شهری و روستایی در زمینه های اجتماعی و اقتصادی خواهد شد.

قاسمی افزود: به منظور تشویق روستاییان در راستای مقاوم سازی سازه های فرسودۀ خود، بسته های تشویقی ویژه ای شامل وام های روستایی در نظرگرفته شده است و انتظار می رود ساکنین روستاها با بهره گیری از این وام ها و استفاده از این فرصت ویژه، یاری رسان مسئولین جهت عمران و آبادانی روستای خود باشند.

وی در رابطه با طرح های هادی خطاب به دهیاران گفت: ضرورت هماهنگی بیشتر در خصوص انجام طرح های هادی و توجه به نیاز روستاها در خصوص الحاق به بافت ها، انکار ناپذیر است و باید دراین باره کمال دقت و هوشمندی را به خرج داد.

قاسمی در پایان به تحلیل مبحث اسکان اضطراری روستاییان پرداخت و گفت: تامین سرپناه مناسب جهت زندگی امن و بهداشتی آسیب دیدگان ناشی از وقوع حوادث غیر مترقبه تا زمان برگشت آنها به شرایط و مکانهای اولیۀ زندگی از نیازهای ضروری روستاهاست که لازم است با جانمایی مکان های مناسب برای اسکان اضطراری به این امر مبادرت ورزید.

  • نویسنده : معصومه شهبازی
  • منبع خبر : خبرمعتبر