فرمانده ناجا گفت: نیروی انتظامی بنابر وظیفه ذاتی خود آمادگی کاملی برای تأمین امنیت برگزاری انتخابات پرشور و مؤثر را دارد.

به گزارش خبرمعتبر- سردار حسین اشتری فرمانده انتظامی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به منظور برگزاری جلسه نظارت ستادی و بازدید از توقیفات و کشفیات پلیس‌های تخصصی غرب استان تهران در ستاد فرماندهی انتظامی غرب استان تهران حضور یافت.

سردار اشتری فرمانده ناجا در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: باید با شدت برخورد دستگاه قضایی از وقوع برخی جرائم جلوگیری شود و البته هماهنگی میان پلیس و دستگاه قضا وجود دارد و باید برخی قوانین نیز برای بازشدن دست نیروی انتظامی و مقام قضایی اصلاح شود.

وی با اشاره به اظهار رضایت مردم از خدمات و زحمات پلیس و اقدامات ضربتی، سریع و مقتدرانه، گفت: نیروی انتظامی بر اساس قانون و اختیارات با مخلان نظم و امنیت مردم با قاطعیت برخورد خواهد کرد و بحمدالله پلیس در چند ماه اخیر برای شناسایی اراذل و اوباش و فروشندگان و حاملان سلاح توفیقات خوبی داشته است.

فرمانده ناجا با اشاره به کشف تعدادی زیادی سلاح سرد و گرم در غرب استان تهران، بیان کرد: پلیس تا به امروز وظیفه خود را در حفظ امنیت مردمی با اشراف اطلاعاتی کامل و همکاری با دستگاه قضایی به خوبی انجام داده است و مخلان امنیت شناسایی و تحویل مرجع قضایی می‌شوند.

سردار اشتری با اشاره به اجرای موفقیت‌آمیز طرح‌های متعدد، ابراز کرد: هر کسی که قصد اخلال در نظم کشور، آسایش و آرامش مردم و تعدی به حقوق عمومی را داشته باشد، بداند که نیروی انتظامی مقتدرانه با او برخورد خواهد کرد و این اقدام سریع و قاطع پلیس بازدارنده است و ما شاهد افزایش احساس امنیت و اظهار رضایت مردم هستیم.

وی ادامه داد: فرماندهان ما بر اساس وظایف در موضوع جلوگیری از قاچاق کالا اقدام و نظارتی خوبی را انجام داده‌اند و چه در استان‌های مرکزی مثل تهران و چه استان‌های مرزی موضوع قاچاق سوخت ضرری برای مردم و کشور است.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به مقابله با قاچاق کالاهای ضروری، خاطرنشان کرد: در چند ماه اخیر کشفیات نیروی انتظامی نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۳۰ درصد به دلیل اجرای اقدامات ویژه افزایش داشته است و از همکاری و کمک مردم در این خصوص تشکر می‌کنم.

 

سردار اشتری با اشاره به موضوع انتخابات، عنوان کرد: وظیفه ذاتی نیروی انتظامی در انتخابات تأمین امنیت صندوق‌ها و محل‌های اخذ رأی است و از یک ماه گذشته آمادگی خود را به وزارت کشوراعلام کردیم.

وی با اشاره به اینکه برای تمامی محل‌های اخذ رأی در سراسر کشور آمادگی اجرای مأموریت را داریم، تصریح کرد: البته باید سایر دستگاه‌ها نیز کمک کنند و با توافق ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت کشور این کمک انسانی اخذ خواهد شد و امنیت مردم در هر حوزه‌ای خط قرمز ما است و آمادگی کامل برای تأمین امنیت برگزاری یک انتخابات پرشور و مؤثر را داریم.

فرمانده ناجا با اشاره به نیاز نیروی انتظامی غرب استان تهران به موضوعات زیرساختی، تجهیزات، نیروی انسانی و تقویت اماکن، یادآور شد: بخشی از این نیازها را نیروی انتظامی متعهد به اجرا شد و برای قسمت دیگر استاندار و مسؤولان محلی باید کمک کنند.