رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: طی سال‌جاری ۱۷۰۰ هکتار از اراضی ملی استان اردبیل به بیت‌المال بازگشت و برای ۳۲۰ هکتار از این اراضی سند تک‌برگی صادر شده است.

 به گزارش خبرمعتبر از اردبیل، ناصر عتباتی بعدازظهر امروز در یازدهمین جلسه شورای حفظ حقوق بیت‌المال در امور اراضی ملی و منابع طبیعی استان اردبیل اظهار کرد: طی سال‌جاری ۱۷۰۰ هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی استان اردبیل به بیت‌المال بازگشت و در این راستا برای ۳۲۰ هکتار از این اراضی سند تک‌برگی صادر شده است.

وی افزود: با توجه به اهمیت صیانت از اراضی ملی و منابع طبیعی، لازم است اقدامات دستگاه‌ها و نهادهای متولی در امر حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی برنامه‌محور باشد.

اهمیت اجرای قانون حدنگار و صدور سند تک‌برگی

رئیس کل دادگستری استان اردبیل ادامه داد: باید با ارزیابی عملکردها در طول یک‌ سال گذشته و شناسایی نقاط قوت و ضعف، برنامه‌ریزی مدون و منسجمی برای سال آتی در خصوص نحوه پیشگیری از تخریب و تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی صورت گیرد و اقدامات بر اساس آن انجام پذیرید.

عتباتی بیان کرد: اجرای قانون حدنگار و صدور سند تک‌برگی با اولویت منابع طبیعی، اراضی ملی، جنگل‌ها، حریم رودخانه‌ها، جاده‌ها و سایر اراضی بیت‌المال از مهم‌ترین عوامل موثر در مقابله با تصرف و تخریب این اراضی است که باید اداره کل ثبت اسناد و املاک استان در همکاری و تعامل با دستگاه‌های ذی‌ربط نسبت به آن اهتمام بیشتری داشته باشد.

برخورد شدید با استفاده شخصی و جناحی از بیت‌المال در انتخابات

وی با اشاره به فرا رسیدن تعطیلات آخر سال و عید نوروز و به تبع آن فرصت‌طلبی برخی از افراد سودجو از خلاءهای احتمالی دستگاه‌های متولی در این ایام، بر لزوم هوشیاری بیش از پیش دستگاه‌های ناظر در انجام وظایف خود در امر صیانت از بیت‌المال تأکید کرد و افزود: دستگاه قضایی استان ضمن حمایت از اقدامات قانونی دستگاه‌های متولی با متخلفان و مجرمان در حوزه منابع طبیعی، حقوق عامه و بیت‌المال قاطعانه برخورد می‌کند.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل به انتخابات پیش رو و لزوم مهیا نمودن زمینه برای برگزاری انتخابات پرشور اشاره کرد و گفت: دستگاه قضایی استان در همکاری و هماهنگی با نهادهای اطلاعاتی و امنیتی با کسانی که بخواهند از بیت‌المال به نفع شخص، گروه و یا جناح خاصی استفاده نمایند مطابق قانون به‌شدت برخورد خواهد نمود.