سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: فکر می کنم سو تفاهامی در تمرین اتفاق افتاد، نه من از شما ناراحتم نه از رئیس، امیدوارم بدون عصبانیت از ما حمایت کنید.

به گزارش خبرمعتبر – دراگان اسکوچیچ پس از پیروزی ۳ بر صفر مقابل تیم سوریه در دیداری دوستانه  اظهار داشت: پیامی به همه بازیکنان فوتبال دادیم که دیده می‌شوند. این پیامی بود که همه بدانند برای دعوت به تیم ملی شانس دارند. نیمه اول نکاتی داشتیم که جای پیشرفت دارد. البته در این دو ماه پیش رو فرصتی هست که روی برخی نقاط کار کنیم. از نیمه دوم بازی هم زیاد راضی نبودم.

*به جای صحبت از میزبانی بحرین باید خودمان را قوی کنیم

سرمربی تیم ملی ایران در مورد میزبانی بحرین عنوان کرد:  این تصمیم از قبل گرفته شده بود. بهتر است که الان در مورد این موضوع صحبت نکنیم و خودمان را قوی و آماده کنیم. مسابقات هر جایی که برگزار شود ما باید آماده تحویل یک تیم خیلی خوب باشیم.

* ایران صددرصد باید صعود کند
وی در مورد میزان شانس صعود تیم ملی ایران، گفت: صحبت شانس نیست، صدرصد باید صعود کنیم و این کار را می‌کنیم، بازیکنان تیم ملی ایران این توانایی را دارند.

*به خاطر محدودیت های کرونایی برای تهیه لیست مشکل داشتیم

به گزارش فارس، سرمربی تیم ملی در نشست خبری پس از بازی با سوریه اظهار داشت: باید تاکید کنم برای تهیه لیست بازیکنان خیلی مشکل داشتیم. به خاطر محدودیت کرونایی بازیکنانی مثل جهانبخش، قدوس، پورعلی گنجی و کاوه رضایی نمی توانستند بیایند. روی این بازیکنان حساب ویژه ای داریم و قطعا از آن ها استفاده می کنیم. این پیامی برای بازیکنان لیگ بود که دیده می‌شوند.

* دلیل دعوت نشدن ووریا غفوری

وی در مورد اینکه چرا از ووریا غفوری و رامین رضاییان و عزت اللهی دعوت نمی شوند، گفت: دلیلش ساده است. ما طبق برنامه ریزی، ساختاری تعریف کردیم. هرکس در آن ساختار باشد می تواند بازی کند.

* بازیکنان باید آنطور که من انتظار دارم بازی کنند

وی در مورد عملکرد تیم ملی مقابل سوریه افزود: در مورد بازی از عملکرد تیم در نیمه اول رضایت بیشتری داشتم. در بازی های دوستانه سروشکل تیم ها به آن صورت نیست و انتظار این را داشتیم. تیم خوبی داریم. به بازیکنانم اعتماد و ایمان دارم. بازیکنان باید آنطور که من انتظار دارم بازی کنند.

* برخی از بازیکنان را بهتر از خودشان می شناسم

سرمربی تیم ملی با اشاره به عدم دعوت برخی از بازیکنان تاکید کرد: من حتی بازیکنان را می توانم با قطعیت بگویم از خودشان بهتر می شناسم. باید به من حق بدهید چون  قبلا یکسری تصمیمات اشتباه گرفته شده است، برای من کیفیت و انسجام تیمی مهم است. بازیکنانی را انتخاب می کنم که از نظر من بهتر از بقیه هستند. دوست دارم بازیکنان جوانی که دعوت شدند جو اردو را بگیرند.

* انتخاب کیش برای اردو به خاطر نزدیکی آب و هوا به بحرین است

سرمربی تیم ملی در مورد برگزاری اردو در کیش و اینکه آیا این جزیره از نظر امکاناتی مناسب است، گفت:  ما سطح استاندارد را در نظر داریم که زمین تمرینمان کیفیت لازم را داشته باشد. اگر نتوانیم زمین با کیفیتی در سطح تیم ملی پیدا کنیم تصمیم به برگزاری اردو در آنجا را نمی گرفتیم. دلیل انتخاب کیش خیلی واضح است. آب و هوای آن به بحرین نزدیک است اما قبل از رفتن به آنجا شرایط را بررسی می کنیم.

* زمان کی روش کرونا وجود نداشت
اسکوچیچ در مورد اینکه در زمان کی روش اردوهایی برای بازیکنان داخلی برگزار می شد و آیا شما چنین تصمیمی ندارید، با خنده گفت: خداراشکر که در زمان کی‌روش کرونا وجود نداشت. وظیفه مربیگری فقط  به تیم ملی محدود نمی‌شود و مربیان باشگاه ها باید بازیکنان را آماده کنند. یک قانون وجود دارد که در مورد لژیونرها هم صدق می کند. اگر از قرنطینه تیم ها ۵ روز بگذرد بازیکنان نمی توانند به ما اضافه شوند. این قانون است و دست من نیست. نمی‌توانیم حجم تمرین و آماده سازی را بیشتر کنیم اما شما نگران نباشید، ما کارمان را می‌دانیم.

*بدون عصبانیت از ما حمایت کنید
اسکوچیچ در مورد اینکه چرا در تمرین چند روز گذشته تیم ملی عصبانی شده بود، (چون علی جوادی مدیر روابط عمومی فدراسیون اعلام کرد آقای اسکوچیچ عصبانی است) عنوان کرد: نه اینگونه نیست، فکر می کنم سو تفاهمی در تمرین اتفاق افتاد. من نه از شما ناراحتم و نه از رئیس، ما تمرینات تاکتیکی می کردیم و نمی‌توانستیم اجازه پخش عکس و فیلم از تمرینات تیم ملی را بدهیم اما من مشکلی ندارم و هر زمان تمرینات ما محرمانه نباشد شما می توانید به تمرین تیم ملی بیاید.

به گزارس فارس، همان خبرنگار دوباره خطاب به سرمربی تیم ملی گفت: پس شما قبول دارید آن روز عصبانی بودید که وی پاسخ داد: من عصبانی نیستم و نمی دانم چرا فکر می کنید این اتفاق رخ داده است؟! البته بعد از این پیروزی ها دلیلی برای عصبانیت وجود ندارد اما امیدوارم شما از تیم ملی حمایت کنید آن هم بدون عصبانیت.