رئیس دفتر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قرچک گفت: به منظور توانمندسازی بانوان تحت پوشش بهزیستی، آموزش ساخت صنایع دستی به این افراد ارائه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبر معتبر از قرچک، مریم خدابنده در این باره گفت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های حمایتی از زنان سرپرست خانوار و تحت پوشش نهادهای حمایتی از جمله بهزیستی، توانمندسازی آنان برای دست‌یابی به درآمد پایدار است که این مهم با همکاری و مشارکت اداره اوقاف و امور خیریه و دفتر میراث فرهنگی قرچک عملیاتی شده است.

وی افزود: به منظور تحقق این هدف، دفتر میراث فرهنگی شهرستان قرچک آموزش سه رشته چرم، گلیم و نقاشی ویژه بانوان را در دستور کار خود قرار داده و این آموزش‌ها را به صورت رایگان به بانوان تحت پوشش بهزیستی ارائه می دهد.

رئیس دفتر میراث فرهنگی، صنایع دستی و  گردشگری قرچک افزود: آموزش‌های تخصصی صنایع دستی با استفاده از توان اساتید برجسته و رعایت پروتکل‌های بهداشتی ارائه شده و در پایان برای شرکت کنندگان گواهی مهارت صادر می‌شود.

خدابنده اظهار کرد: تلاش می‌شود تا با برپایی نمایشگاه‌های تخصصی و استفاده از فضای مجازی، محصولات تولیدی بانوان در معرض دید عمومی قرار گرفته و برای محصولات آنان بازاریابی شود.

وی گفت: علاقهمندان به شرکت در این دوره‌ها می‌توانند با مراجعه به محل امامزادگان روستاهای ولی‌آباد، داودآباد و امامزاده بی‌بی زبیده و یا تماس با شماره  ۳۶۱۱۶۰۶۹ نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

  • منبع خبر : ایرنا