فرماندار قرچک گفت: شهرداری و شورای اسلامی شهر قرچک آماده هرگونه همکاری با راه‌آهن جمهوری اسلامی هستند مشروط بر اینکه در آینده شهر دچار مشکل نشود و راه‌های دسترسی قابل توسعه باشند.

 به گزارش خبر معتبر از قرچک – بهمن خطیبی فرماندار شهرستان قرچک در جلسه بررسی مشکلات خطوط ریلی و پروژه تقاطع‌های غیرهمسطح محمدآباد و داودآباد که صبح امروز در محل فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین مشکلات مردم جنوب شهرستان قرچک با استقرار بیش از ۶روستا در آن منطقه تردد از تقاطع بین محمدآباد و داودآباد بوده که ساکنان را با سختی‌هایی مواجه کرده است.

وی ادامه داد: راه‌آهن جمهوری اسلامی و شهرداری قرچک برای اجرای تقاطع‌های محمدآباد و داودآباد باید هرچه سریع‌تر به توافق برسند تا مشکلات مردم مرتفع شود.

فرماندار قرچک افزود: بهبود وضعیت عبور و مرور در شهرستان قرچک نیاز جدی این منطقه است و پروژه تقاطع‌های غیرهمسطح محمدآباد و داودآباد و کمربندی جنوبی بخش قابل توجهی از این نیاز را برطرف می‌کند.

خطیبی یادآور شد: متأسفانه تاکنون به دلیل ایراداتی که در طرح های ارائه شده به لحاظ فنی وجود داشته هنوز این پروژه‌ها به طور جدی عملیاتی نشده است.

وی بیان داشت: شهرداری و شورای اسلامی شهر قرچک برای تعیین تکلیف و تسریع در اجرای پروژه‌ها آماده هرگونه همکاری با راه‌آهن جمهوری اسلامی هستند مشروط بر اینکه در آینده شهر دچار مشکل نشود و راه‌های دسترسی قابل توسعه باشند.

فرماندار قرچک تصریح کرد: هدف از اجرای این پروژه‌ها حل شدن مشکلاتی است که سال‌ها گریبان این شهرستان را گرفته و حتی تلفات جانی نیز داشته است.

خطیبی عنوان کرد: پروژه تقاطع‌های داودآباد و محمدآباد، کمربندی جنوبی قرچک را نیز تحت تأثیر قرار داده درصورتی که هر یک از این پروژه‌ها اهمیت بالایی دارد و وقفه در احداث آن‌ها مشکلات بیشتر نیز در برخواهد داشت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های استاندار تهران و مدیرکل دفتر فنی استانداری تهران مقرر شد پروژه‌های خطوط راه‌آهن آغاز شود و بازدیدها به جلسات بعدی موکول نشود.

طرح ارائه شده مشکلی برای شهر قرچک نخواهد داشت

سیدمصطفی داودی معاون بهره‌برداری و سیر و حرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در این جلسه گفت: هر اقدامی که در نهادها و ادارات انجام می‌شود برای رفاه حال شهروندان در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده و هدف اصلی خدمت رسانی به مردم است.

وی ابراز داشت: از ظرفیت شرکت راه‌آهن برای توسعه خدمات و حمل و نقل این شهرستان استفاده می‌کنیم تا توسعه و پیشرفت حاصل شود.

معاون بهره‌برداری و سیر و حرکت راه‌آهن افزود: با حمایت شرکت راه‌آهن و تلاش مسؤولان محلی امیدواریم به زودی مردم شهرستان شاهد اتفاقات خوبی در حوزه حمل و نقل ریلی باشند.

داودی در پایان بیان کرد: در طرح‌های که ارائه شده همه ظرفیت‌های شهرستان و مشکلات در نظر گرفته شده تا در آینده با مشکل خاصی مواجه نشویم.

بعد از پایان جلسه مسؤولان از تقاطع‌های غیر هم سطح محمدآباد و روستای داودآباد بازدید کردن