نماینده مردم قرچک ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از برپایی نمایشگاه دستاوردهای زنان کارآفرین قرچک، بر لزوم اقدامات ویژه جهت توانمندسازی مشاغل خانگی و کوچک در این منطقه تاکید کرد.

به گزارش خبر معتبر ، حسین نوش آبادی در آیین افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای زنان کار آفرین و حمایت از مشاغل خانگی ویژه بانوان شهرستان قرچک ضمن بازدید از نمایشگاه بیان داشت: توجه به حوزه بانوان و بهره وری در تولیدات مشاغل خانگی مبتنی بر جهش تولید و فروش محصولات می تواند بخش بزرگی از مشکلات اقتصادی را حل کند.

نوش آبادی افزود: به دنبال این هستیم با حمایت های بیشتر و با برپایی این طور نمایشگاه ها رونق کسب و کار های خانگی بیشتر نموده و با ایجاد تعاونی های ویژه مشاغل خانگی فضای بازار را برای فروش این محصولات در استان فراهم کنیم.

وی افزود: توجه جدی به بیانات مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی و حرکت موتور پیشران فعالیت های اقتصادی خانگی که همگی بر پایه تولید ملی هستند می تواند فشار های بین الملی را به حداقل برساند چرا که بخش بسیار زیادی از تولیدات ایرانی خصوصا در حوزه صنایع دستی در دنیا مشتریان خود را دارد و می توان با دیپلماسی اقتصادی مناسب تنگناهای موجود را برطرف کرد.

وی ادامه داد: در تفکر یک مدیر انقلابی و ایرانی جهش تولید تنها نباید یک شعار باقی بماند بلکه جهش تولید باید به یک تفکر و البته تفکر غالب تبدیل شود چرا که موثر ترین راه مبارزه در این جنگ نابرابر اقتصادی همین صف بندی های درست اقتصاد ملی و مقاومتی است و شکست کامل تحریم های ظالمانه موجود دور از دسترس نیست که البته باید متناسب با این شرایط جنگ اقتصادی نابرابر آرایش جنگ اقتصادی بگیریم و بر چالش های پیش رو فائق شویم.  

نوش آبادی ضمن تشکر از دست اندر کاران برپایی این نمایشگاه خاطر نشان کرد: باید اهداف بلند مدت و بازارهای گسترده تری را هدف بگیریم چرا که برای تسلط بر بازار های خارج از شهرستان ، ابتدا به ساکن باید توسعه ظرفیت های موجود را مد نظر قرار دهیم و محصولات مان را در جنبه کمی و کیفی به ارتقاء مطلوب و منظور بازارهای اطراف کشورمان برسانیم.

گفتنی است نمایشگاه و فروشگاه بزرگ محصولات مشاغل خانگی ویژه بانوان متشکل از ۳۵ غرفه و با شرکت بیش از ۷۰ نفر از فعالان مشاغل خانگی به مدت  ۴ روز در محل محوطه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قرچک واقع در پارک پانزده خرداد  پذیرای علاقه مندان به محصولات صنایع دستی می باشد.