مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران از برگزاری انتخابات الکترونیکی مجلس دانش‌آموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در پانزدهم مردادماه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبر معتبر از تهران، محمد صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس دانش آموزی بصورت الکترونیک در شهرستان‌های استان تهران، اظهار کرد: دانش‌آموزان از امروز می‌توانند با ورود به سامانه و اعلام کاندیداتوری، اطلاعات و اقلام تبلیغاتی خود را بارگذاری کنند.

وی آخرین مهلت بارگذاری اطلاعات دانش‌آموزان در سامانه را ۸ مردادماه اعلام کرد و افزود: پس از آن کمیته تأیید صلاحیت استان به بررسی اطلاعات ارسالی دانش‌آموزان پرداخته و صلاحیت آن‌ها را مورد احراز قرار می‌دهد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با اشاره به اینکه نتایج این انتخابات در ۱۶ مردادماه از طریق همان سامانه اعلام می‌شود ، ابراز کرد: قطعاً شورای دانش‌آموزی یکی از ارکان اصلی مدرسه محوری بوده که در راستای توسعه اهداف آموزش و پرورش است.

صیدلو با تأکید بر اینکه دانش‌آموزان باید در توسعه دستگاه تعلیم و تربیت نقش بیشتری ایفا کنند، تصریح کرد: مدارس موفق مدارسی هستند که مشارکت دانش‌آموزان در آن جدی است و به آن‌ها مسؤولیت داده می‌شود. 

وی در پایان با اشاره به اینکه راه توسعه و پیشرفت دانش‌آموزان باید باز باشد، خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی نیز می‌تواند در بروز خلاقیت‌های دانش‌آموزان مؤثر باشد و باید بسترهای لازم را در این زمینه فراهم کرد.

  • منبع خبر : خبرمعتبر