فرمانده سپاه حضرت سید الشهداء(ع) استان تهران گفت: با امضای تفاهم‌نامه‌ای بین سپاه سیدالشهداء(ع) استان تهران و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تهران ۵۰۰ واحد مسکونی در سطح روستاهای استان تهران بهسازی و بازسازی می‌شود.

به گزارش خبر معتبر،سردار حسن حسن زاده امروز در بازدید از پروژه‌های مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستای ظهیرآباد ورامین اظهار کرد: سپاه حضرت سیدالشهداء(ع) استان تهران گام‌های بلندی را در راستای خانه‌دار کردن محرومان استان و مناطق سیل زده کشور برداشته است و امروز هم با امضای تفاهم‌نامه‌ای با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تهران مقرر شد ۵۰۰ واحد متعلق به خانواده‌های نیازمندان در سطح روستاهای استان تهران بهسازی و بازسازی شوند. 

وی گفت: هزینه ساخت این واحدها یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال است که در این طرح ۵۰۰ میلیون ریال وام، ۸۰میلیون ریال بلاعوض توسط مجمع خیران بنیاد مسکن، ۱۵۰ میلیون ریال توسط بسیج سازندگی و قرارگاه محرومیت زدایی استان تهران و مابقی آن توسط خیران بسیجی  تأمین می‌شود.

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء(ع) استان تهران افزود: سپاه با اعتبار بسیج سازندگی و خیران بسیجی این کار را انجام می‌دهند و امیدواریم تا در هفته بسیج بخشی از ۳۰ واحد روستای ظهیرآباد ورامین افتتاح شوند.

سردار حسن زاده تصریح کرد: اعتقاد ما این است که با کمترین هزینه و با کیفیت بالا و رعایت تمام استاندارها بتوانیم لبخند رضایت را بر لبان اهالی روستاهای محروم بنشانیم.

همچنین غلامرضا صالحی مدیرکل بنیاد مسکن استان تهران در پایان این بازدید بیان کرد: از امور اولویت دار بنیاد مسکن بحث نوسازی و مقاوم سازی بافت‌های فرسوده است و امروز با این تفاهم‌نامه و هم‌افزایی پیشرفت‌های بسیار خوب در بحث نوسازی و مقاوم سازی حاصل شده است که اکنون شاهد نوسازی ۳۰ واحد فرسوده ۶۰ متری در روستای ظهیرآباد ورامین هستیم.