شهردار تهران در پنجاهمین سالگرد تأسیس بهشت زهرا(س) گفت: این سازمان یکی از منظم‌ترین و رضایت بخش‌ترین سازمان‌های شهرداری تهران بوده که نظرسنجی‌ها نشان دهنده و تأیید کننده این موضوع است.

 به گزارش خبرگزاری خبر معتبر از شهرری، پیروز حناچی شهردار تهران در  مراسم پنجاهمین سالگرد تأسیس بهشت زهرا(س) که روز گذشته در حرم امام راحل(ره) برگزار شد با قدردانی از فعالیت کارکنان این مجموعه اظهار کرد: کارمندان بهشت زهرا(س) هر روز به مردمی که دچار مصیبت شده‌اند بهترین خدمات را ارائه می‌دهند.

وی با بیان اینکه در سخت‌ترین شرایط کشور و شهر تهران این سرویس‌ها قطع نشده، ادامه داد: این خدمات رسانی در موارد خاص و حاد محدود به حریم شهر تهران هم نبوده و بیش از ۵۰ سال این ارائه خدمت به مردم ادامه داشته است.

شهردار تهران بهشت زهرا(س) را یکی از منظم‌ترین و رضایت بخش‌ترین سازمان‌های شهرداری تهران دانست و افزود: نظرسنجی‌ها نشان دهنده و تأیید کننده این موضوع است و بسیاری از مردم و مسؤولان به آن اذعان داشته‌اند.

حناچی در پایان تأکید کرد: از همه مهم‌تر اینکه این مکان مزین به عزیزانی است که پیش و پس از پیروزی انقلاب و در دوران دفاع مقدس به شهادت رسیدند و امام راحل(ره) که این شهیدان را در دل خودش جای داده است.

مرکز ایزوله بهشت زهرا(س) احداث می‌شود

سعید خال مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) نیز در ادامه این مراسم گفت: به مناسبت پنجاهمین سالگرد تأسیس بهشت زهرا(س) برنامه‌های متنوعی از جمله رونمایی از چند جلد کتاب و انتشار تمبر سراسری در نظر داشتیم اما به علت شیوع کرونا لازم دیدیم که همه این مراسم‌ها لغو شود. 

وی با بیان اینکه بهشت زهرا(س) سالیانه ۶۰ هزار متوفی را پذیرش می‌کند که یک پنجم ظرفیت کشور است، اضافه کرد:  ۱۰ میلیون کیلومتر ناوگان حمل متوفی ما سالیانه در کشور ارائه خدمت می‌کند و ۵ میلیون کیلومتر در شهر تهران مأموریت انجام می‌دهد.

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) با اشاره به اینکه تا امروز بالغ بر یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در سایت بهشت زهرا(س) پذیرش شده‌اند، تصریح کرد: بهشت زهرا(س) مدفن ۳۰ هزار شهید است که چهار هزار نفر آن‌ها شهدای گمنام و ۲۵۰ شهید مدافع حرم هستند. دو هزار و ۵۰۰ نفر از مشاهیر، نام آوران و بزرگان این سرزمین نیز در این آرامستان دفن هستند.

خال یادآور شد: نوسازی کامل آمبولانس‌های شهر تهران و داخل بهشت زهرا(س)، بازسازی پنج آرامستان تاریخی شهر تهران، مکان‌یابی آرامستان‌های شهر تهران، بزرگترین هوشمند سازی تاریخ بهشت زهرا(س)، افتتاح ورزشگاه، حل مشکل قطعه هنرمندان و شهدای مدافع حرم از جمله پروژه‌های اجرا شده در دوره جدید مدیریت شهری برای بهشت زهرا(س) بوده است.

وی با بیان اینکه در تمام این ۵۰ سال بهشت زهرا(س) در کنار مردم ما بوده و شاه بیت این غزل، کرونا است، تأکید کرد: کرونا باز تعریف جدیدی از بحران در بهشت زهرا(س) است و در این بیماری بهشت زهرا(س) واقعاً پوست انداخته و به یک چالاکی عظیم بدل شده است.

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) در پایان کرونا را یک بحران بی‌سابقه و غیرقابل تصور  دانست و با بیان اینکه همچنان ادامه دارد از دستور ساخت مرکز ایزوله بهشت زهرا(س) توسط شهردار تهران در این ایام خبر داد و گفت: بودجه آن دیده و نقشه‌های آن آماده شده و در مرحله اجرا قرار دارد.

  • منبع خبر : خبرمعتبر