ری- نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس با اشاره به اینکه قبلا بودجه فرهنگی کشور نیم درصد بوده است گفت: بودجه فرهنگی کشور برای سال جاری به ۳.۵ درصد رسیده است.

به گزارش خبر معتبر ـ حجت الاسلام مرتضی آقا تهرانی عصر دوشنبه در حاشیه بازدید اعضای کمسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از بخش‌های فرهنگی، تاریخی و ورزشی شهرستان ری در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه زیارت حضرت عبدالعظیم در ری همانند زیارت امام حسین در کربلا است اظهار داشت: امروز توفیقی بود که در شهرستان ری حضور پیدا کنیم و کمیسیون فرهنگی به ۳ قسمت تقسیم شد و بخش‌های علمی و میراث فرهنگی و ورزش مورد بازدید و بررسی قرار گرفت.

آقا تهرانی با اشاره به اینکه مردم حق زیادی به گردن مسئولان دارند گفت: رسیدگی به مردم کوخ نشین و کسانی که کم برخوردار هستند و دارای استعداد زیادی هستند در اولویت قرار دارد و باید به آنان رسیدگی شود و امروز آسیب‌ها و نقاط ضعف و قوت دیده شد.

رئیس کمسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فردا در مجلس جمع بندی کلی در زمینه بازدید امروز خواهیم داشت افزود: وقتی بازدیدها نتیجه داشته باشد مردم می‌دانند وقتی نمایندگان در جمع آنان حاضر می‌شوند برای خدمت است و مشکلات آنان را رفع خواهند کرد.

وی گفت: دولت جدید با مردم و مسئولان همراه است و کمیسیون با وزرا در ارتباط است و برای رفع این مشکلات از هیچ تلاشی فروگذاری نخواهد شد و اعضای کمسیون فرهنگی مجلس به صورت مستقیم با سه وزیر ورزش و جونان، میراث فرهنگی و گردشگری و وزارت ارشاد موارد را در میان خواهند گذاشت.

آقا تهرانی در خصوص بودجه فرهنگی عنوان داشت: اظهار داشت: بودجه فرهنگی کشور در سال‌های گذشته نیم درصد از کل بودجه بود که در این دوره این عدد به سه و نیم درصد رسیده است.