فرماندار پردیس با اشاره به افتتاح ۱۳ هزار رو ۴۴۷ واحد مسکن مهر در پردیس گفت: فرد بیکاری در شهرستان نداریم که جویای کار باشد و شغلی وجود نداشته باشد.

 به گزارش خبر معتبر از پردیس – عبدالعظیم رضایی فرماندار شهرستان پردیس ظهر امروز در مراسم افتتاح پروژه‌های هفته دولت ضمن تسلیت ماه محرم و گرامیداشت هفته دولت، اظهار کرد: محدودیت‌های کرونا در ماه محرم اعمال می‌شود و باید به این ماه از منظر کیفی دقت و به فلسفه قیام عاشورا و وظایفمان عمل و تفکر کنیم.

وی افزود: فعالیت‌های دولت در تمام عرصه‌ها در حال انجام است و در شهرستان پردیس که ویژگی‌های زیادی مانند نوپا بودن، وجود شهر جدید پردیس و فازهای مسکن مهر را دارد نیاز به فعالیت‌های گسترده عمرانی، فرهنگی و اجتماعی دارد.

فرماندار پردیس بیان داشت: در حوزه‌های مختلف اقدامات خوبی در شهرستان پردیس انجام شده و ۱۰ پروژه اقتصادی با اعتبار ۷۳۷ میلیارد تومان در بخش تولید و صنعت آغاز به کار کرده‌اند و امروز سه پروژه شاخص شهرستان را با حضور استاندار افتتاح کردیم.

رضایی اضافه کرد: این سه پروژه شامل مصنوعات چوبی و صنعتی بود و افتتاح کارخانه کش بافت و الکل سازی که دستور کار افتتاح بود به بعد از هفته دولت موکول شد تا در کنار تصفیه خانه پردیس و با حضور مسو‌‌ٔولان کشوری افتتاح شود.

وی ادامه داد: ۳۰ پروژه عمرانی پردیس با ۸۸ میلیارد تومان اعتبار توسط تمامی دستگاه‌ها در حوزه برق، مخابرات، بسته بندی گوشت و سبزیجات، پروژه‌های آب‌رسانی، ورزشی و… آماده افتتاح شده است.

فرماندار پردیس خاطرنشان کرد: پروژه‌های قابل افتتاح شرکت عمران پردیس شامل ۱۳ هزار رو ۴۴۷ واحد مسکن مهر است که پروژه‌های افتتاح شده به بیش از ۶۹ هزار واحد خواهد رسید و ۲۰ هزار واحد باقی مانده نیز تا پایان سال و یا اوایل سال آتی به پایان می‌رسد.

رضایی اضافه کرد: احداث مسکن مهر، مخزن آب، خط انتقال فاضلاب، بوستان‌ها، سالن والیبال، فضای سبز، درمانگاه، اورژانس و… نیز با هزینه ای بالغ بر ۱۶ هزار و ۹ میلیارد تومان افتتاح خواهد شد. 

وی ادامه داد: بیمارستان الغدیر پردیس به زودی راه اندازی خواهد شد و قرارداد مترو تهران به پردیس نیز به امضا رسیده و پیمانکار آمادگی کامل دارد تا به محض مصوب شدن این پروژه در هیات دولت ساخت مترو را آغاز کند.

 فرماندار پردیس با اشاره به رفع مشکل محیط زیست برای احداث آرامستان و ساخت تصفیه خانه فاضلاب پردیس بیان داشت: ساماندهی لکه های صنعتی پردیس که مصوبه هیات دولت را اخذ کرده هرچه زودتر به نتیجه نهایی می رسد و جلسات مقدماتی و تعیین هیات امنا در حال برگزاری است.

وی با بیان اینکه در تقسیمات کشوری تصمیمات بسیار خوبی برای پردیس گرفته شده٬گفت: اشتغال در پردیس به بیش از ۹۲ درصد رسیده است و فرد بیکاری در شهرستان نداریم که جویای کار باشد و شغلی وجود نداشته باشد اما برخی از جوان ها به دنبال شغل های دولتی و پشت میز نشینی هستند که متاسفانه نمی‌توان برای این دست افراد کاری انجام داد اما هر کسی با توجه به فعالیت خود در بخش‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی مفید واقع خواهد شد.

رضایی تاکید کرد: با استقرار جمعیت جدید به ۶۰۰ هزار نفر و حجم بالای مهاجرت که به دلیل افزایش قیمت اجاره در تهران صورت گرفته امیدواریم بتوانیم همزمان با رشد جمعیت توسعه پایدار شهرستان را در کنار توسعه زیرساخت‌های شهری و اشتغال را برای ساکنین فراهم کنیم.