فرماندار قرچک گفت: طرح «هر کارمند، حامی یک فرزند معنوی» با هدف مشارکت کارکنان دستگاه‌های دولتی برای حمایت از ایتام و محسنین اجرا می‌شود.

به گزارش خبر معتبر ، جلسه کارگروه فرهنگی، اجتماعی، سلامت، زنان و خانواده شهرستان قرچک به ریاست بهمن خطیبی فرماندار و با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری، سرپرست بخشداری مرکزی و رؤسای ادارات عضو برگزار شد.
خطیبی در این نشست گفت: اجرای این طرح به دلیل فرهنگسازی مشارکت در امر خداپسندانه کمک به نیازمندان با همکاری تمامی دستگاه‌های اجرایی و با مدیریت کمیته امداد اهمیت دارد.
وی افزود: در جلسات کارگروه فرهنگی و اجتماعی باید چالش‌های این حوزه مورد بررسی قرار گرفته و همراهی و همفکری دستگاه‌های شهرستانی جهت اجرای برنامه‌های مدون به طور ویژه مورد توجه قرار گیرد.
فرماندار شهرستان قرچک گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و مشکلاتی که برای سلامت جسم و روان شهروندان ایجاد شده، ادارات متولی از جمله آموزش و پرورش و بهزیستی با ارائه خدمات مشاوره‌ای به خانواده‌ها از حجم آسیب‌های این بیماری بکاهند.
خطیبی تصریح کرد: تا کنون موردی از آنفلوانزای حاد پرندگان در شهرستان گزارش نشده و امسال اداره دامپزشکی در آماده‌باش قرار دارد و اداراتی نظیر محیط زیست، شبکه بهداشت و درمان، دهیاران، بخشداری و … بایستی این اداره را در امر پیشگیری و مقابله با این بیماری همراهی کنند تا از بروز خسارات احتمالی جلوگیری شود.