رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر قرچک در حاشیه نشست شورا از چند تن از مدافعان سلامت تجلیل کردند.

به گزارش خبر معتبر ،‌ دویست و بیست و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر قرچک با حضور مسئولین شبکه بهداشت و درمان شهرستان و مدیر داخلی بیمارستان برکت شهید ستاری برگزار و وضعیت کرونا در شهرستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ابتدای این جلسه پس از بیان مقدمه ای کوتاهی توسط محمد عظیمی رئیس شورای اسلامی شهر در خصوص بیماری کرونا و تقدیر از تلاش های “مدافعان سلامت”، دکتر طباطبایی محمدی مدیر شبکه بهداشت و درمان گزارش کوتاهی از وضعیت کرونا در شهرستان، اقدامات صورت گرفته در مقابله با این بیماری، آمار تعداد بیماران شناسایی شده، بستری در بیمارستان ها، بهبود یافتگان، متوفیان و … ارائه و ضمن تشکر از همکاری های گذشته شهرداری و شورای اسلامی شهر در مسیر مقابله با کرونا، انتظارات خود و همکارانشان از شورای اسلامی شهر و شهرداری به منظور بهبود وضعیت ارائه خدمات به شهروندان را تشریح نمود.

در ادامه دکتر بکرانی معاون امور بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت نیز به صورت تخصصی تر اقدامات صورت گرفته توسط همکارانشان در زمینه شناسایی گروه های در معرض خطر، نحوه فعالیت مراکز منتخب برای شناسایی و درمان کرونا و سایر موضوعات مرتبط را برای حاضرین تشریح نموده و گفت: با توجه به قرار گرفتن در فصل سرما و شیوع آنفولانزا، ابتلای همزمان شهروندان محترم به هر دو بیماری بسیار خطرناک خواهد بود.
وی از شهروندان محترم درخواست کرد تا بیش از گذشته پروتکل های بهداشتی را رعایت و در مواقع غیر ضرور از منزل خارج نشوند.
سپس دکتر صور اصرافیل مدیر داخلی بیمارستان برکت شهید ستاری به بیان تلاش های خالصانه همکارانشان در خط مقدم مقابله با بیماری کرونا، راه اندازی دستگاه اکسیژن ساز، تامین داروهای مورد نیاز بیمارستان در شرایط فعلی، وضعیت اورژانس بیمارستان، بخش کرونا، آی سی یو پرداخت و به مشکلات و کاستی های موجود در بیمارستان هم اشاره نمود.
پس از ارائه گزارش توسط مسئولین شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان، اعضای شورای اسلامی شهر ضمن تشکر از اقدامات و تلاش های صورت گرفته در راستای مقابله با کرونا بر ادامه همکاری و همراهی شهرداری و شورای اسلامی شهر با کادر درمان و مدافعین سلامت تاکید کرد.
شایان ذکر است که قبل از جلسه رسمی شورا، جلسه کمیسیون عمران – خدمات شهری شورا نیز به ریاست ایرج شیرنژاد و با حضور اعضا و آریانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تشکیل و طرح های موضعی تهیه شده توسط مشاور برای برخی از نقاط شهر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در پایان حضور میهمانان در جلسه، اعضای شورای اسلامی شهر، به پاس تلاش های انجام شده در خصوص پیشگیری، شناسایی، مقابله و درمان بیماری محنوس کرونا در مراکز شبکه و بهداشت و بیمارستان برکت شهید ستاری، به نیابت از “مدافعان سلامت شهرستان”، از میهمان حاضر در جلسه تقدیر به عمل آوردند.
اعضای شورا در این جلسه با اخذ تصمیماتی در خصوص حمایت شهرداری و شورای اسلامی شهر از تیم لیگ برتری شهید منصوری به کار خود پایان دادند.