معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری گفت: رویکرد عمرانی و فعالیت‌های آن در توسعه و آبادانی شهر و روستاها تاثیر بسزایی دارد و تحرک و پویایی این امر را محقق می‌سازد.

به گزارش خبرگزاری خبر معتبر از ری، حسین توکلی کجانی روز پنجشنبه در آیین معارفه معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان ری، افزود: در این راستا از مهمترین اولویت های کاری معاونت هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ری هم افزایی بین دستگاه های اجرایی به منظور برنامه ریزی برای اتمام طرح های درحال احداث در شهرستان تا پایان دولت است.  
وی  با بیان اینکه، تحرک و پویایی در حوزه عمرانی لازمه توسعه و آبادانی در شهرستان ری است اظهار داشت: فعالیت های عمرانی در این شهرستان بسیار گسترده و دارای تنوع مختلف در حوزه سرزمینی است.
این مسئول خاطرنشان کرد: احیای بافت های فرسوده، محیط زیست، مشارکت مردم در کارهای عمرانی، مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز و نظارت بر دهیاری ها و شهرداریهای تابعه از دیگر اولویت های معاونت هماهنگی امور عمرانی فرمانداری است که بایستی نسبت به تحقق آن تلاش مضاعفی صورت گیرد.
به گفته توکلی، تامین زیرساخت های آب آشامیدنی روستاهای شهرستان ری از اقدامات ارزشمند دولت تدبیر و امید است که با اجرای آن آب گوارای تهران به دورترین روستای شهرستان در بخش فشافویه کهریزک نیز انتقال داده خواهد شد و درحال حاضر پیگیر تخصیص آب هستیم.
این مسئول اضافه کرد: وزارت کشور وزارتخانه ای است که در بیشتر بخش های اداره کشور فعالیت دارد و موضوعات مرتبط با امور عمرانی و توسعه ای از مهمترین فعالیت های این وزارتخانه است که در آبادانی کشور و رضایت مردمی نقش بسزایی دارد.
وی یاد آور شد: پیش از انقلاب اسلامی شهرری تنها شهر در شهرستان با قدمت تاریخی و مذهبی بود، اما امروز به برکت انقلاب اسلامی این شهرستان دارای ۶ شهر است که ضمن رعایت اصول شهرسازی نسبت به دوران قرار داشتن در حریم، منشأ خدمات ارزنده ای برای ساکنین شهرها هستند.

  • منبع خبر : خبرمعتبر