مدیرعامل شرکت عمران پردیس با بیان اینکه ۱۰ هزار واحد مسکن مهر اواخر مهر امسال تحویل متقاضیان خواهد شد، گفت: شمارش معکوس برای آغاز عملیات اجرایی مترو پردیس در یک‌ماه آینده آغاز شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرمعتبر از پردیس، شب گذشته طی مراسمی با حضور نایب رئیس و دو تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و همچنین مسؤولان پردیس دفتر خانه ملت این شهرستان سید مهدی هدایت مدیرعامل شرکت عمران پردیس ضمن بیان اینکه ۸۲ هزار واحد مسکونی مهر در شهر پردیس ساخته شده، اظهار کرد: پردیس تنها شهری است که ساخت پروژه‌های مدارس، مساجد، کلانتری، درمانگاه و… بر عهده شرکت عمران قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه در لایحه بودجه اجازه داده شد این پروژه‌ها با بودجه یک هزار میلیارد تومانی از محل فروش اراضی شرکت عمران تامین شود، تاکید کرد: در بحث پروژه‌های مسکن مهر پردیس با تامین منابع داخلی شرکت عمران، هزار میلیارد تومان وام که از طریق تبصره ۸ با سود ۱۸ درصد تامین شد و از مجموع ۸۲ هزار واحد مسکن مهر تا به امروز ۴۵ هزار واحد تکمیل و حدود ۴۰ هزار واحد تحویل متقاضیان شده است.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس ادامه داد: ۴۰ هزار واحد نیز فروش اقساطی شده و ۱۵ هزار واحد مسکن مهر در آبان ماه افتتاح شده است، همچنین ۱۰ هزار واحد دیگر نیز اواخر مهر ماه افتتاح و تحویل متقاضیان می‌شود اما بخش زیادی از این واحدها را تا پایان امسال تحویل متقاضیان خواهیم داد.

وی اضافه کرد: حدود ۵ هزار واحد مسکن مهر به اجبار به دلیل معارض داشتن و مشکلاتی که بر سر راه احداث آنها به وجود آمد سال گذشته و اوایل امسال آغاز شد و تحویل این تعداد به سال بعد موکول میشود.

هدایت تصریح کرد: انتقال خطوط فاضلاب از فاز‌های مختلف به تصفیه خانه موجود به دلیل به اینکه ساخت این تصفیه‌خانه آغاز نشده بود از طریق خطوط انتقال با تاسیسات پمپاژ منتقل شد، تا زمانی که بتوانیم تصفیه خانه شماره ۲ را به اتمام برسانیم. 

مدیرعامل شرکت عمران پردیس افزود: پیمانکار پروژه تصفیه خانه فاضلاب مشخص شده و تا ۲۰ روز آینده پس از تجهیز کارگاه توسط وزیر راه و شهرسازی و همچنین وزیر نیرو کلنگ‌زنی خواهد شد.

وی ادامه داد: پروژه متروی پردیس یکی از زیرساخت های مهم این شهرستان است که با پیگیری های یک سال و نیم گذشته طی تفاهم‌نامه‌ای که با مجموعه قرارگاه خاتم الانبیا با حدود ۴۵۰۰ میلیارد تومان بودجه منعقد شد که ۳۰ درصد آورده قرارگاه خاتم الانبیا(ص) و ۷۰ درصد آورده شرکت عمران پردیس خواهد بود.

هدایت اضافه کرد: متروی تهران_پردیس مهمترین پروژه مترو در کشور خواهد بود که امروز در کمیسیون زیربنایی دولت برای تصویب قرار دارد و ما ظرفیت این را داریم تا کار را به زودی آغاز کنیم زیرا تجهیز کارگاه به اتمام رسیده است.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس تصریح کرد: اگر دولت این مصوبه را بدهد، ظرفیت این وجود دارد که ظرف یک ماه آینده با حضور مسئولین هم تصفیه خانه و هم پروژه مترو پردیس کلنگ‌زنی شود زیرا قرارگاه خاتم الانبیا نیز دو دستگاه تی . بی . ام شش متری خود را اورهال حال کرده و محیای آغاز به کار هستند.

وی افزود: در سال ۹۷ حدود ده هزار متقاضی در پردیس وجود داشتند که انتخاب واحدی نداشتند و این مشکل با رفع معارض حل شد و امروز در طرح تکمیل مسکن مهر مشکل جدی وجود ندارد.

هدایت ادامه داد: ما در مسکن مهر پردیس به هیچ عنوان یارانه دولتی از متقاضیان دریافت نمی‌کنیم اما دولت به ازای هر واحد ۱۰۰ میلیون تومان یارانه داده و در کنار آن در بخش نصبیات به ازای هر واحد حدود ۳۰ میلیون تومان هزینه می‌شود.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس بیان کرد: در فروش عرصه نیز از واحدهای فاز ۱۱ که قیمت‌های چند صد میلیونی دارند تنها حدود ۲۰ میلیون که آن نیز اختیاری و بر عهده متقاضیان است دریافت می‌شود و آن مبالغ نیز ظرف صرف زیرساخت‌ها می‌شود.

  • منبع خبر : خبرمعتبر