فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران گفت: از غروب روز جمعه تا بامداد شنبه عبور و مرور وسایل نقلیه از شمال به جنوب محورهای شرق استان تهران سنگین در محدوده جاجرود و آزادراه تهران پردیس فوق سنگین ادامه داشته و در جریان بود.

سیاوش محبی فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران در گفت‌وگو با خبر معتبر در پردیس در خصوص اوضاع ترافیکی محورهای هراز، فیروزکوه، امام رضا(ع) و بزرگراه حرم به حرم، اظهار کرد: شب گذشته تردد انواع وسایل نقلیه از شمال به جنوب محور هراز سنگین و پر حجم گزارش شده و خودروها به مرور در حال عبور از این محور مواصلاتی کشور بودند.

وی با بیان اینکه حادثه خاصی در محورهای مواصلاتی شرق استان تهران رخ نداده، ادامه داد: تردد انواع وسایل نقلیه از شمال به جنوب محور فیروزکوه سنگین و پرحجم گزارش شده و خودروها به مرور این محور را تخلیه کردند.

پلیس راه ویژه شرق استان تهران افزود: با توجه به عبور دو جاده ترانزیتی و اصلی کشور یعنی هراز و فیروزکوه به سمت تهران، در محدوده ورودی شهر تهران در مناطقی مانند جاجرود، آزادراه تهران_پردیس، رودهن، بومهن، گیلاوند و غیره شاهد ترافیک فوق سنگین و پس زدگی بار ترافیکی بودیم. 

سرهنگ محبی تأکید کرد: هموطنان پیش از آغاز مسافرت ضمن رعایت زمان مدیریت سفر، در ساعات پیک ترافیک به هیچ عنوان محورهای منتهی به شهر تهران مراجعه نکنند، زیرا با ساعت‌ها ترافیک مواجه خواهند شد.

وی در پایان بیان کرد: هموطنان در هر شرایط و زمان باید با رعایت کامل مقررات راهنمایی و رانندگی، پرهیز از عجله و شتاب، رعایت فاصله طولی مناسب نسبت به خودروهای جلویی، عدم ارتکاب تخلفات حادثه‌ساز مانند سرعت، سبقت و انحراف به چپ همچنین رعایت حقوق شهروندی می‌توانند سفری ایمن و بدون خطر را برای خود و دیگر هموطنان رقم زنند.