فرماندار پیشوا با تاکید بر پیشگیری از خسارات احتمالی ناشی از بحران ها گفت: تشکیل خانه‌های هلال در روستاهای پیشوا امری ضروری است و باید به آن توجه شود.

به گزارش گزارش خبرمعتبر- حسین عباسی در آئین معارفه بخشدار جلیل‌آباد با بیان اینکه توسعه تولید و اشتغال به عنوان یکی از اصلی‌ترین اولویت‌های کشور همواره در پیشوا مورد تاکید بوده و دنبال می‌شود اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌های کشاورزی و دامی منطقه، حمایت از تولیدات این حوزه و همچنین توجه به بخش صنعت و تقویت آن، جز مأموریت‌های مهم مدیران مناطق شهری و روستایی پیشوا محسوب می‌شود.

عباسی افزود: کار ویژه‌ای در حوزه‌های روستایی شهرستان پیشوا تعریف شده که باید توسط دهیاران با جدیت دنبال شود و توسعه کارآفرینی و اشتغال یکی از این موارد و معیار ارزیابی و سنجش عملکرد دهیاران و مدیران روستایی است.

وی با بیان اینکه نگاه تک بعدی به حوزه مدیریتی، توفیقی به همراه نخواهد داشت بلکه باید با یک نگاه جامع امورات را پیش برد گفت: اگر به مسئله بافت فرسوده روستایی توجه نداشته باشیم آینده نگران کننده‌ای به خصوص در زمان بحران متوجه منطقه است چرا که عمده بافت مسکونی روستایی پیشوا از مقاومت و استحکام لازم برخوردار نیست.

فرماندار پیشوا عنوان داشت: بخشداران، دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها باید در راستای ترغیب و تشویق مردم به مقاوم سازی بافت فرسوده اقدام و در این زمینه مأموریت‌های ویژه‌ای برای خود تعریف کنند.

عباسی با اشاره به اینکه به منظور پیش‌بینی و پیشگیری از آسیب‌ها و خسارات احتمالی در هنگام وقوع بحران، تشکیل خانه‌های هلال در سطح بخش‌ها و روستاها ضروری است گفت: این مهم توسط جمعیت هلال احمر و با همکاری بخشداری‌ها راه‌اندازی خواهد شد.