سخنگوی دولت، از تصمیمات دولت برای حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم خبر داد.

به گزارش خبر معتبر ، علی ربیعی در گفتگو با برنامه چاپ اول شبکه خبر با اشاره به اقدامات دولت برای کم کردن فشار بر زندگی مردم اظهارداشت: در زمینه کنترل قیمت‌ها تصمیمات جدیدتری گرفته شده و برای کمک به دهک‌های پایین برنامه ریزی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: در جلسات ستاد اقتصادی دولت در خصوص بحث سهولت کار تجاری و سیاست‌های پولی و مالی تصمیاتی گرفته شده که قسمت بسیار مهم آن کمک به معیشت مردم است.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهور افزود: در یکی از زمینه‌ها مکاتبات صورت گرفته و اجازه‌های لازم گرفته شده و امیدوار هستیم بتوانیم یکی دو هفته آینده این برنامه‌ها را عملیاتی کنیم.

وی همچنین با اشاره به محکومیت اهانت به ساحت پیامبر اکرم (ص) از سوی رییس جمهور و وزیر خارجه و ارکان مختلف کشور اظهارداشت: واقعیت این است که فهم و درک درستی از آزادی وجود ندارد. امروز در همین فرانسه که مدعی دموکراسی و آزادی است، کسی درباره صهیونیسم اظهارنظر کند، چه بلوایی درست می‌کنند و می‌گویند مخالف آزادی است. اما در مورد مسلمانان به لحاظ سنت‌های استعماری که در غرب وجود داشته خیلی راحت اظهارنظر می‌کنند و هر توهینی در آنجا علیه آزادی محسوب نمی‌شود.

 ربیعی گفت: واکنش مسلمانان به این اقدام توهین‌آمیز واکنش طبیعی جامعه جهانی اسلامی بود و حتی غیر مسلمانان هم واکنش‌هایی داشتند.

وی با بیان اینکه فرانسوی‌ها باید از سیاست‌های اشتباه خود برگردند، تصریح کرد: افراطی‌گری در همین نوع نگاه تبعیض‌آمیز این‌ها به آزادی و توهین‌هایی است که در آن نهفته است. البته ما افراطی‌گری را هم محکوم می‌کنیم.

سخنگوی دولت تاکید کرد: توهین به اسلام و حضرت رسول اکرم (ص) جریحه دار کردن قلب و ذهن انسان‌ها، خطای بزرگی است که متاسفانه صورت گرفته است بنابراین موضعی که گرفتند برای ما قابل قبول نبود و به اندازه‌ای هم که باید اعلام موضع کنیم اعلام موضع کردیم.

وی همچنین درباره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: مواضع هر دو رقیب به خصوص مواضعی را که در مورد ایران می‌گیرند به دقت بررسی می‌کنیم.

 ربیعی افزود: به نظر می‌رسد تحول آرامی در آمریکا نخواهیم داشت، اما حرکت کاخ سفید و سیاست‌هایی که می‌خواهد در مورد ایران اعمال کند، برای ما مهم است و فرد مهم نیست. باید ببینیم چه سیاستی در مورد ما اعمال می‌کنند و به قول رهبر معظم انقلاب، فرصت‌هایی که در فضای بین‌المللی ایجاد می‌شود، حتماً از آن استفاده می‌کنیم.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهور تاکید کرد: با دقت انتخابات آمریکا را رصد می‌کنیم و پتانسیل تغییر سیاست‌هایی که هر کدام از کاندیدا‌ها دارند، مورد توجه ماست و قطعاً بر اساس آن تصمیم خواهیم گرفت و از فرصت‌ها استفاده خواهیم کرد.