مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران با بیان اینکه به رغم شیوع کرونا تعطیلی دائم اماکن ورزشی استان مطرح شد گفت: هفته آینده برای ادامه فعالیت اماکن ورزشی از طریق ستاد ملی کرونا تصمیم گیری می شود.

به گزارش خبرگزاری خبر معتبر از تهران، رضا گل‌محمدی روز پنجشنبه اظهار کرد: با توجه به قرار گرفتن تهران در وضعیت هشدار، باید برای ادامه فعالیت اماکن ورزشی منتظر تصمیم نهایی ستاد ملی بود چراکه در شرایط موجود بسیاری از مجموعه ها خسارت زیادی دیده اند.

مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران گفت: یکی از اهداف ما رسیدگی به وضعیت رشته های پر برخورد، رزمی و گروهی با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی از طریق ستاد ملی کرونا است چرا که با تعطیلی مجموعه ها این قشر عملا فعالیتی ندارند.  

وی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه با شیوع موج جدید بیماری در سطح کشور و تعطیلی بسیاری از مجموعه ها در تیرماه، آیا تصمیمی در خصوص بخشودگی اجاره این ماه اماکن ورزشی اتخاذ شده است، گفت: در این خصوص نامه ای از طریق وزارت ورزش به معاونت اول رئیس جمهوری ارسال شده که در صورت موافقت در دولت امکان بخشودگی اجاره اماکن ورزشی به بخش خصوصی وجود دارد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران افزود: با شیوع کرونا در کشور بیش از ۴ میلیارد تومان از اجاره ماه‌های اسفند، فروردین و اردیبهشت ماه اماکن ورزشی بخش خصوصی طبق ماده ۸۸ از سوی دولت بخشیده شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران با بیان اینکه کرونا حدود ۲ هزار میلیارد تومان به بدنه ورزش استان خسارت وارد کرده است تصریح کرد: تا کنون میزان تسهیلات به واحد های ورزشی بسیار محدود بوده و نتوانسته جوابگوی خسارت موجود باشد.

واگذاری مجموعه شیرودی از طریق هیات دولت ابلاغ می‌شود 

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران بیان کرد: وزیر ورزش دستور واگذاری مدیریت این مجموعه را به اداره کل ورزش و جوانان استان صادر کرده است که باید پرونده مالکیت با رای هیات دولت قانونی شود.

به گفته وی هم اینک مالکیت مجموعه شیرودی(امجدیه سابق) توسط شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی وزارت ورزش اداره می‌شود.

مجموعه شیرودی در خیابان هفت تیر پایتخت واقع شده است.  

گل‌محمدی همچنین به مراحل واگذاری استادیوم های ورزشی شهید کاظمی و امام رضا(ع) به سرخآبی های پایتخت اشاره کرد و گفت: هم اینک تهاتر شهرداری با وزارت ورزش در مراحل ارزیابی مالی قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه در این تهاتر شهرداری مکلف شده تا به ازای مالکیت زمین در جنوب ورزشگاه معادل ارزش ریالی آن ساختمان، زمین و امتیازات دیگری را به اداره کل ورزش و جوانان استان تهران ارائه دهد، بیان کرد: با تخصیص زمین به شهرداری نیز شرایط واگذاری ۲ استادیوم فوتبال شهید کاظمی و امام رضا(ع) به باشگاه استقلال و پرسپولیس انجام خواهد شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران همچنین به جلسه اخیر خود با برخی از پیمانکاران و مسئولان وزارت ورزش از روند بازسازی مجموعه و استادیوم چمن تختی اشاره کرد و گفت: در صدد هستیم تا با واگذاری قسمت‌هایی از زمین مجموعه به فدراسیون هاکی و کاراته شرایط مجموعه تمرینی، خوابگاه و پایگاه قهرمانی را در این محل فراهم کنیم.

به گفته گل‌محمدی برای بازسازی چمن و سازه مجموعه تختی، ۱۰ میلیارد تومان اعتبار ملی از طریق وزارت ورزش و جوانان اختصاص یافته است.  

ورزشگاه تختی پنجمین ورزشگاه بزرگ کشور به شمار می رود که در شرق تهران در خیابان افسریه واقع شده است.  

این ورزشگاه بیش از ۱۰۰ هکتار وسعت دارد که خط هفت مترو از غرب پایتخت با طول ۲۷ کیلومتر از میدان کتاب واقع در شهرک غرب به این مجموعه ورزشی می‌رسد.  

خط هفت مترو از میدان کتاب در غرب تهران آغاز و با سپری کردن ۲۷ کیلومتر به شرق تهران و مجموعه ورزشی تختی خواهد رسید.

  • منبع خبر : ایرنا