شهردار آبسرد از تکمیل سوله مدیریت بحران با اعتبار 2.5 میلیارد تومانی و اخذ نظریه کمیسیون ماده 5 جهت احداث آرامستان در اراضی لومسار شهر آبسرد خبر داد.

به گزارش خبر معتبر از دماوند سید محمد رفیعی طباطبایی شهردار آبسرد در این خصوص اظهار داشت: سال ۹۹ در حالی آغاز شد که کشور برای مقابله با ویروس کرونا بسیج شده بود و شهرداری نیز شدیداً درگیر اثرات این موضوع بود و اقدامات لازم را انجام داد.

وی افزود: شهرداری با اخذ مجوزهای لازم از شورای اسلامی شهر در حال عقد قراردادهای مربوط به آسفالت، جدول‌گذاری، پیاده روسازی و تمامی فعالیت‌های لازم برای مدیریت شهر است.

شهردار آبسرد گفت: اقدامات حوزه خدمات شهری و عمرانی به صورت معقول در حال انجام است و پروژه‌های نیمه تمام با تجدید قرارداد مجدداً در دستور کار قرار خواهند گرفت.

رفیعی طباطبایی با بیان اینکه تکمیل سوله مدیریت بحران یکی از پروژه‌های مذکور است، تصریح کرد: وقوع زمین لرزه‌های متعدد اخیر نگرانی‌هایی را ایجاد کرد که ضرورت احداث سوله مدیریت بحران را بیش از پیش مسجل کرد.

وی ادامه داد: باید در خصوص احداث این سوله تعجیل صورت گیرد، میزان هزینه‌ها در رابطه با پیمانکار حدود ۱۰ روز آینده مشخص می‌شوند و روند کار بااعتباری بیش از ۲٫۵ میلیارد تومان اعتبار ادامه خواهد داشت.

*احداث سوئیت‌های اقامتی در بوستان غدیر شهر آبسرد/ احداث زمین فوتبال در شهر آبسرد با همکاری اداره اوقاف و امور شهرستان دماوند

شهردار آبسرد در خصوص سوئیت‌های اقامتی در بوستان غدیر پیش بینی شده است، گفت: این سوئیت‌های اقامتی با اعتباری حدود ۲٫۵ میلیارد تومان باید در دستور کار قرار گیرد.

رفیعی طباطبایی بیان کرد: برای ساخت زمین فوتبال با اداره اوقاف و امور خیریه مکاتباتی صورت گرفته است، همچنین تکمیل ساختمان فرهنگسرا که شامل زمین‌های غدیر می‌باشد، آغاز شده است.

وی افزود: اقدامات عمرانی در شهرداری آبسرد به خوبی مورد توجه بوده است و نتایج مثبتی را شاهد خواهیم بود.

وی ادامه داد: با اخذ نظریه کمیسیون ماده پنج موفق شدیم نظریه شورای برنامه‌ریزی استان را نیز در خصوص احداث آرامستان را در اراضی لومسار اخذ کنیم؛ با واگذاری اراضی فعالیت عمرانی مربوطه در آبسرد در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: احداث آرامستان ضرورت دارد زیرا برای دفن اموات از نظر فضا در مذیقه بودیم، همچنین در خصوص اموات مهاجرین اتباع خارجی مسائل متعددی را در پیش داشتیم.

شهردار آبسرد ادامه داد: طی سالیان و دهه‌های گذشته بر اثر یک معامله بین شهرداری و شرکت تولیدکننده شیرخشک، مبلغی به حساب شهرداری واریز می‌شود و زمینی معامله می‌شود.

رفیعی طباطبایی گفت: با توجه به اینکه شهرداری مالکیتی در آنجا نداشت منجر به محکومیت میلیاردی و سرسام آور شهردار شد که از عهده ما برای جبران خسارت‌ها بر نمی آمد.

وی ادامه داد: برای رفع مشکل مذکور و با توجه به اینکه آرای صادره را عادلانه نمی‌دانستیم، با وکلا و مؤسسات حقوقی وارد مشورت شدیم و با اقدام به موقع توانستیم آرای دادگاه بدوی و تجدیدنظر را اصلاح کنیم و به رأی عادلانه برسیم، همچنین مانع بسیاری از خسارت‌ها به شهرداری شدیم.

شهردار آبسرد تصریح کرد: یکی از خبرهای خوب در سال جاری همین پیروزی در پیگیری‌های حقوقی و قضایی بود و خسارتی پرداخت نشد.