اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی تهران طی اعلامیه‌ای ضمن تشریح جزئیات نحوه پرداخت و دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن در این استان، زمان آغاز ثبت نام آن را از امروز (شنبه) چهار مرداد اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرمعتبر، در این اعلامیه آمده است: جهت رعایت اصول بهداشتی و جلوگیری از گسترش بیماری کرونا و رفاه حال متقاضیان دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن، ثبت‌نام از متقاضیان با استفاده از سامانه پیامکی انجام خواهد شد.

در ادامه این اعلامیه آمده است: بدین منظور متقاضیان واجد شرایط می‌توانند از ساعت ۱۰ صبح روز شنبه چهار مردادامسال با ارسال کد ملی سرپرست خانوار به شماره پیامکی ۳۰۰۰۷۳۶۴۰ از طریق تلفن همراه شخصی خود، نسبت به ثبت‌نام اولیه دریافت این تسهیلات اقدام کنند.

در این اطلاعیه آمده است: لازم به ذکر است که مهلت ثبت نام در ساعت ۲۴ روز پنجشنبه مورخ نهم مرداد به اتمام خواهد رسید، و متقاضیان باید متوجه باشند که ضروری است شماره تلفن همراه متقاضی که از طریق آن پیامک ارسال می‌ شود به نام فرد متقاضی باشد.

برپایه این اعلان،   متعاقباَ زمان تکمیل اطلاعات و پرداخت تسهیلات از طریق سامانه طرح اقدام ملی مسکن به آدرس www.Tem.mrud.ir  اعلام خواهد شد.

بر این اساس سقف تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن در مناطق شهری کشور، برای تهران ۵۰ میلیون تومان، سایر کلانشهرها ۳۰ میلیون تومان و دیگر شهرها ۱۵ میلیون تومان مشخص شده است.

تسهیلات بانکی موضوع این مصوبه از محل منابع تسهیلات تخصیصی به واحدهای کسب و کارهای آسیب‌دیده کرونا است.

این تسهیلات با نرخ سود ۱۳ درصد و با سررسید یک ساله به مستاجرین واجد شرایط پرداخت می‌شود.

نکته قابل توجه آنکه در دوره قرارداد فقط سود تسهیلات از سوی مستاجران پرداخت و اصل تسهیلات در سررسید تسویه خواهد شد.

متقاضیان دریافت این تسهیلات باید شرایط مندرج در ماده ۱ آیین نامه اجرایی قانون ساماندهی را داشته باشند. این شرایط شامل داشتن فرم (ج) سبز، نداشتن سابقه مالکیت از سال ۱۳۸۴ به بعد، متاهل یا سرپرست خانوار بودن و داشتن سابقه پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا است.

متقاضیان باید دارای اجاره نامه رسمی  یا اجاره نامه ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و دارای کد رهگیری باشند.

گروه های مشمول دریافت تسهیلات موضوع این مصوبه شامل کارگران و حقوق بگیران ثابت، (با اولویت ازدواج های جدید و خانواده های ۵ نفره و بیشتر) و مشمولین تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی کشور و زنان سرپرست خانوار هستند.

برپایه این اطلاعیه، ‌ وثایق لازم برای اخذ وام متعاقبا از طریق سامانه طرح اقدام ملی اعلام می‌شود.

  • منبع خبر : خبرمعتبر