رئیس شورای فرهنگ عمومی شمیرانات گفت: این منطقه در افکار عمومی و به ظاهر خوش‌نشین و مرفه است اما در واقعیت هر نقطه و روستای آن علی‌رغم نزدیکی به تهران، با مشکلات جدی مواجه است و جاده‌های دسترسی این منطقه وضعیت قابل قبولی ندارند، که می‌توان گفت معضلات ساده اما عمیق هستند.

به گزارش خبر معتبر ، حجت‌الاسلام سید سعید لواسانی امام جمعه لواسان روز دوشنبه در دیدار با رضا طاهرخانی بخشدار جدید لواسانات اظهار کرد: خدمت کردن در نظام مقدس جمهوری اسلامی افتخار است و در هر منصبی که خدمتگزار هستیم باید برای رضای خدا کار کنیم تا ماندگار شود و رضایت مردم را به همراه داشته باشد.

وی با بیان اینکه اگر کار برای خدا انجام شود نتیجه خواهد داد، گفت: شهرستان شمیرانات و به ویژه لواسانات، مشکلات خاص خودش را دارد که مستلزم تلاش مضاعف است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شمیرانات یادآور شد: بخشدار سابق گزارش خوبی از این مسائل تهیه کرده بود که جای تکمیل دارد تا پس از آن مورد بررسی و رسیدگی قرار بگیرد.

حجت الاسلام لواسانی افزود: این منطقه در افکار عمومی و به ظاهر خوش‌نشین و مرفه است اما در واقعیت هر نقطه و روستای آن علی‌رغم نزدیکی به تهران، با مشکلات جدی مواجه است و جاده‌های دسترسی این منطقه وضعیت قابل قبولی ندارند، که می‌توان گفت معضلات ساده اما عمیق هستند.

وی با اشاره به اینکه اهالی شهرستان از گذشته مردمانی بسیار متدین بودند، عنوان کرد: مردم اصل و خط قرمز ما هستند و باید مسؤولان تعامل خوبی با همه اقشار داشته باشند، اما برای رعایت بیش از پیش شعائر دینی و حفظ و تقویت فرهنگ اسلامی در منطقه باید برنامه‌‌ریزی داشته باشیم.

امام جمعه لواسان تأکید کرد: برای حل مشکلات باید ابتدا به خوبی آن‌ها را احصاء کرده و راه‌کارهای اجرایی را بیابیم سپس از آن با اولویت‌بندی و برنامه‌ریزی درصدد رفع‌شان برآییم که علاوه بر تلاش دلسوزانه نیازمند پیگیری، همکاری و هماهنگی تمام مسؤولان است‌.

حجت الاسلام لواسانی به ناهماهنگی برخی از ادارات لواسان اشاره کرد و ادامه داد: عدم هماهنگی و تعامل مسؤولان مانعی در اجرای امور است و ضررش به مردم می‌سد و انتظار داریم این مسأله تقویت شود تا شاهد نتایج مثبت آن در تمام زمینه‌ها باشیم.

وی خاطرنشان کرد: مسأله بعدی که در این منطقه با آن مواجه هستیم، تخلفات ساختمانی و در پی آن پدیده زشت تبعیض است؛  تخلفاتی که بعضاً به دلیل نقص قانون و مقررات، اجرای دلخواه مجری و با اعمال نفوذ و یا رشوه نادیده گرفته می‌شوند و موجب ظلم به افراد بومی و کسانی که قدرت و ثروت ندارند، می‌شود.