رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران جزییات برگزاری برنامه های عید غدیر در ورامین را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری خبر معتبر از ورامین، حجت الاسلام سید محسن محمودی صبح پنج شنبه در جمع خبرنگاران ضمن عرض تبریک ایام دهه ولایت و امامت و عید سعید غدیرخم اظهار داشت: اگر چه به خاطر بیماری کرونا و شرایط موجود مثل گذشته نمی‌توانیم مراسم و برنامه‌های عید غدیر را باشکوه و به شکل سابق برگزار کنیم، بدیهی است که باید برنامه‌های دیگری را جایگزین کنیم و محافل و مجالس به صورت محدود و با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی انشاالله برگزار شود.

محمودی از برگزاری و تشکیل جلسات بنیاد بین‌المللی غدیر شهرستان ورامین خبر داد و افزود: مسئولین، تشکل‌ها و مجموعه‌های مختلف برنامه‌های فراوانی را در این زمینه پیش بینی کرده‌اند که متناسب با شرایط موجود برنامه عید غدیر برگزار خواهد شد و در این راستا از همه شهروندان عزیز درخواست می‌کنیم که با نحوی مطلوب با همراهی و همکاری برنامه‌ها را برگزار کنند.

وی با اشاره به اینکه برخی از محافل به طور محدود و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اما با انعکاس رسانه‌ای در فضای مجازی و فضای رسانه‌ای در اماکنی که امکان برگزاری مراسم و برنامه وجود داشته باشد برگزار خواهد شد گفت: برگزاری جشن‌های خانگی و تزئین منازل به صورت خانوادگی یکی از چیزهایی است که امیدواریم انجام شود و برای کسانی که از این جشن‌ها عکس و تصویر ارسال کنند مسابقاتی برگزار شده است.

امام جمعه موقت ورامین بیان داشت: برای کودکان مسابقه نوشتن جملاتی خطاب به امیرالمومنین و در واقع به نوعی اظهار ارادت به ساحت مقدس مولای متقیان انجام می‌شود و تزئین کوچه‌ها و معابر را خواهیم داشت و در این زمینه توفیق داشته باشیم خانه‌ها و مغازه‌ها و معابر پرچم شادی را نصب کنند و فضاسازی شهری به نحو مطلوب صورت بگیرد.

وی به برگزاری نور افشانی در شب غدیر در نقاط مختلف شهرستان ورامین اشاره کرد و بیان داشت: در این روز فضای شهری فضای شادی خواهد بود و کاروان‌های شادی به صورت مداحی و اجرای گروه سرود در معابر و اماکن مختلف بدون اینکه جمعیتی جمع شود اما برای رهگذران و مجموعه‌های مسکونی انشاالله فردا بعد از ظهر به راه خواهد افتاد و در نقاط مختلف شهر فضای جشن و سرور را ایجاد خواهند کرد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران گفت: در میادین اصلی شهر نیز برنامه‌ای ویژه داریم و دوچرخه سواران با داشتن پرچم‌های پیام غدیر در سطح شهر ارادت خود را نشان خواهند داد و تقدیر از مؤمنین متدین به خصوص از سادات به صورت تلفنی انجام می‌شود.

محمودی اظهار داشت: در مساجدی که امکان رعایت پروتکل‌ها را دارند در شب عید غدیر حتماً برنامه عید غدیر برگزار می‌شود و پخش هزاران بسته معیشتی از دیگر برنامه‌ها است که از امروز آغاز شده و انشاالله توسط پایگاه‌های بسیج مساجد و مجموعه جهادی به درب خانه نیازمندان و آسیب‌دیدگان از کرونا در این ایام عید غدیر پخش خواهد شد و به نوعی فضای شادی را به درون خانه‌ها منتقل خواهند شد.

وی با تاکید بر اینکه همه فعالان باید به میدان بیایند گفت: امروز عرصه فضای مجازی به نوعی فضای حقیقی است و باید پیام غدیر را منتشر کنند و پیام رسان غدیر باشیم و امروز این فضا بسیار برای این مورد مطلوب است.

  • منبع خبر : خبرمعتبر