رئیس اداره محیط زیست شهرستان ری گفت: همزمان با هفته محیط زیست مراکز غیرمجاز بازیافت زباله در بخشهای خاوران و کهریزک جمع‌آوری و واحدهای صنعتی به صورت ویژه پایش می‌شوند.

به گزارش خبر معتبر – زهره عبادتی رئیس اداره محیط زیست شهرستان ری با اشاره به تخریب های گسترده واحد‌های غیر مجاز تفکیک زباله در شهرستان ری اظهار داشت: به مناسبت آغاز هفته محیط زیست ۷ واحد غیر مجاز تفکیک ضایعات بخش خاوران با حکم قضایی و همکاری بخشداری خاوران شناسایی و جمع آوری شد.

وی افزود: در پی این بازرسی ها و جمع آوری مراکز غیر مجاز مالکین این واحد ها به مراجع قضایی معرفی شدند و پسماندهای دپو شده نیز به مجتمع پردازش زباله آراد کوه انتقال داده شد.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان ری در ادامه گفت: حدود ۶۰ واحد تفکیک زباله غیر مجاز در بخش کهریزک نیز جمع‌آوری می شود که طبق برنامه ریزی صورت گرفته از فردا با حکم مراجع قضایی برای جمع آوری این واحد ها اقدام می‌شود.

عبادتی در ادامه بیان کرد: با توجه به اینکه یکی از روزهای هفته محیط زیست به نام محیط زیست و صنعت نام گذاری شده، پایش واحد های صنعتی بزرگ شهرستان ری در طول این هفته به صورت ویژه انجام می‌گیرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: پایش واحدهای نفتی، شهرک صنعتی شمس آباد، کشتارگاه ها و واحدهای صنعتی در اولویت قرار دارد که در هفته محیط زیست بازرسان ما با نمونه برداری از فاضلاب این واحد ها در راستای کاهش مخاطرات زیست محیطی اقدام می کنند.