رئیس شورای اسلامی شهر پردیس در آیین گشایش و کلنگ زنی طرح های عمرانی عنوان کرد:حفظ جان کارگران، هویت بخشی به پردیس و ارتقای نمای بصری 3 هدف اصلی ساماندهی جاده قدیم تهران - شمال می باشد

به گزارش خبر معتبر از پردیس، حسن لاله رئیس شورای اسلامی شهر پردیس ظهر امروز در آیین گشایش و کلنگ زنی طرح های عمرانی و خدماتی هفته دولت شهرداری پردیس که با حضور فرماندار شهرستان، شهردار پردیس، اعضای شورای اسلامی شهر پردیس و دیگر مسئولان برگزار شد، اظهار داشت: جاده قدیم تهران – شمال در محدوده شهر پردیس به واسطه استقرار در میانه دو بخش از شهر شامل فازهای پنج وهفت در پایین دست و سایر نقاط در بالا دست، به نوعی ویترین و آینه تمام نمای شهر پردیس قلمداد می شود.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین دلایل اجرای پروژه اصلاح، احداث و ساماندهی رفیوژ میانی این مسیر حفظ سلامت بیش از ۵۰ هزار کارگر زحمتکش فعال در چهار هزارپانصد واحد صنفی و صنعتی است که طی شبانه روز به کرات از آن عبور می کنند.

این مقام مسئول اضافه کرد: متاسفانه این فراوانی تردد در معبر مذکور به بروز سوانح رانندگی دلخراشی منجر و گاه خسارات جبران ناپذیری به کارگران عزیز و خانواده های آنها وارد می کندکه با اجرای طرح یاد شده از سرعت خودروهای عبوری کاسته و خطرات به حداقل ممکن کاهش می یابد.

رئیس شورای اسلامی شهر پردیس با اشاره به دیگر دلایل اجرای طرح مذکور گفت: از دیگر مواردی که در طرح توجیهی این پروژه گنجانده شد، اصل هویت بخشی به شهر پردیس است.
حسن لاله تصریح کرد: میهمانان و مسافران به هنگام ورودی هر شهر به دنبال نمادهاو المان هایی هستند که هویت آن خطه و فرهنگ مردم آن را معرفی می کند که متاسفانه این حلقه مفقوده همواره در پردیس حس می شد.

وی ادامه داد: از این رو، شورای اسلامی شهر پردیس طی سال ۹۸-۹۷ با بهره گیری از توان علمی واحد فنی و مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی رودهن نسبت به طراحی و اجرای پروژه اصلاح، احداث و ساماندهی رفیوژ میانی جاده قدیم تهران – شمال در محدوده شهر پردیس به طول ۹ کیلومتر اقدام کرد.

این مقام مسئول پروژه یاد شده را طرحی فرا شهری و شهرستانی خواند و افزود: این طرح را باید پروژه ای ملی دانست چراکه علاوه بر حفظ جان شهروندان وکارگران شاغل در فاز ٧پردیس ، بسیاری از ساکنین سایر شهرهای اطراف از جمله پایتخت که در نواحی کارگاهی مشغول به کار هستند وهمچنین ارتقای نمای بصری ،محور ترانزیت بین المللی که تنهامحور اتصال تهران وبسیاری از استانها نیز به شرق وشمال کشور میباشد کمک شایانی خواهد کرد.