فرماندار شهرستان اسلامشهر گفت: خانواده مهندس عرب زاده که قصد سرمایه گذاری در اسلامشهر را داشتند بدلیل حواشی متعدد در ماههای گذشته در یکی از شهرستانهای دیگر استان تهران و در جزیره کیش سرمایه گذاری کردند.

به گزارش خبر معتبر، از اعلام روز شنبه پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری اسلامشهر مسعود مرسلپور در کارگروه اشتغال وسرمایه گذاری شهرستان اسلامشهر گفت: چه اشکالی داشت که این خانواده از راه سالم و قانونی سرمایه گذاری کند و برای تعدادی از جوانان اسلامشهر اشتغال ایجاد کند.

وی با بیان اینکه اگر سرمایه گذاری در چارچوب و ضوابط قانونی و در مسیر درست انجام شود چه ایرادی دارد که فرد سرمایه گذار صاحبخانه فرماندار باشد یا فرد دیگری، ادامه داد: از تمامی مسئولان حاضر در جلسه، خبرنگاران و مردم شریف اسلامشهر باز هم درخواست دارم اگر فرد سرمایه گذاری را می شناسند او را برای حضور در اسلامشهر تشویق و ترغیب کنند.
مرسلپور خاطرنشان کرد: چرا باید فضا به گونه ای باشد که مدیرعامل یکی از شرکت های تولید محصولات لبنی قید سرمایه گذاری در اسلامشهر را بزند و کارخانه بزرگ تولید شیر را به شهرستانی دیگر انتقال دهد؟
وی ادامه داد: پاسخ فرمانداری به درخواست بسیاری از سرمایه گذاران و یا صاحبان صنایع و تولیدکنندگان ظرف کمتر از ۲۴ ساعت به مبادی ذیربط منعکس می شود و پیگیری های لازم نیز صورت می گیرد تا موافقت های لازم اخذ شود.

 مرسلپور کسب رتبه های برتر ایجاد اشتغال در سالهای ۹۷، ۹۸ و نیمه نخست سالجاری در استان تهران بر اساس آمار سامانه رصد اشتغال وزارت کار را حاصل حمایت و پشتیبانی از سرمایه گذاران بخش خصوصی ذکر کرد.

وی افزود: یکی از مهمترین تاکیدات مقام معظم رهبری، رئیس جمهوری و استاندار تهران در سالهای اخیر تلاش برای ایجاد اشتغال، رونق و جهش تولید بوده است.
فرماندار اسلامشهر با بیان اینکه هر فردی بخواهد در این شهرستان سرمایه گذاری کند از او استقبال می کنیم، ادامه داد: در شرایط سخت تحریم های ظالمانه و در حالی که دولت، کشور را بدون فروش نفت اداره می کند و جامعه نیز نیاز به اشتغال و پویایی دارد، باید برای سرمایه گذاران بخش خصوصی فرش قرمز پهن کنیم و از آنان خواهش کنیم در این شهرستان سرمایه گذاری کنند.
مرسلپور خاطر نشان کرد: اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان در دو سال گذشته خوش درخشیدند و بعضی از ریسک ها را پذیرفتند و با حمایت ها و کمک های رئیس دادگستری، دادستان شهرستان، سپاه ناحیه سیدالشهداء(ع) و دستگاههای نظارتی و رهنمودهای سازنده ائمه جمعه شهرستان اجازه ندادیم حتی یک کارخانه در اسلامشهر تعطیل شود و بسیاری از واحدهای بحرانی شهرستان مشکلاتشان برطرف شد.
وی با بیان اینکه از انتقاد سازنده استقبال اما پاسخ تخریب های غرض ورزانه را خواهیم داد، افزود: کارمندی که تنها حق داشته ۵ سال از خانه سازمانی استفاده کند و امروز پس از ۲۲ سال خانه را از او تحویل گرفتیم کپی مکاتبات عادی فرمانداری را در اختیار دیگران قرار میدهد و یا خانم کارمندی پس از حضور ۱۷ ساله در واحدی پس از جابجایی در فضای مجازی علیه فرماندار فعالیت می کند، فرد دیگری که برادر همسرش به دلیل مخالفت مجموعه نظارتی دهیار نمی شود تخریب فرماندار را آغاز می کند، بخشداری که بنا به دلایل پیشگیرانه دیگر در شهرستان حضور ندارد علیه فرماندار اقدام می کند و عده دیگری نیز با همراهی با این افراد شبانه روز در فضای مجازی جوسازی می کنند، اما بدانند فردی که سابقه حضور در جبهه های جنگ و ایثارگری دارد و در غرب و جنوب شرق کشور با اشرار و ضد انقلاب مقابله کرده از این سیاه نمایی ها و تخریب ها هراسی ندارد و هرگز به آرمانهای نظام، انقلاب و ولایت خیانت نمی کند.
فرماندار اسلامشهر با بیان اینکه جامعه ما امروز بیش از هر زمان دیگری به همدلی، وحدت، وفاق و خدمت نیاز دارد گفت: رابطه برادرانه ای بین نماینده مردم اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با فرماندار و مسئولان ادارات حاکم است و عده ای مصرانه در تلاش هستند تا این ارتباط را مخدوش کنند.
مرسلپور تصریح کرد: با تمام توان جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی و شعار امسال که جهش تولید است تلاش خواهیم کرد و از حاشیه سازی هایی که در فضای مجازی رخ می دهد، دلسرد نخواهیم شد.
وی در پایان با بیان اینکه برخی دستگاهها در تحقق سهمیه اشتغالی که برای آنان در نظر گرفته شده عملکرد ضعیفی داشتند و باید تلاش بیشتری کنند، گفت: هزار و ۱۳۵ واحد تولیدی و صنفی آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا جهت دریافت تسهیلات به بانک‌ها معرفی شدند اما تا امروز تنها ۵ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده که جای تاسف دارد و باید بطور ویژه مورد پیگیری قرار گیرد.

شهرستان اسلامشهر با حدود ٨٠٠ هزار نفر جمعیت در غرب تهران واقع شده است.