فرماندار اسلامشهر گفت: باعوامل ساخت‌وسازهای غیرمجاز در سطح شهرستان و با سوءاستفاده کنندگان از تصاویر شخصیت‌های ارزشی نظام در این امور غیرقانونی به شدت برخورد می‌شود.

به گزارش خبر معتبر از اسلامشهر – مسعود مرسلپور فرماندار اسلامشهر در جلسه ستاد پیشگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز این شهرستان که بعدازظهر امروز در محل سالن جلسات فرمانداری اسلامشهر تشکیل شد، اظهار کرد: در کشور برای پیشگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز قوانین بازدارنده و مستحکمی وجود دارد که به علت عدم اجرای دقیق آن‌ها امنیت اجتماعی جامعه و کلیات نظام آسیب می‌بیند و دشمنان بهره‌مند بهره می‌برند.

وی با اشاره به اینکه اگر به وظایف قانونی به موقع عمل نشود چندین تبعات ناخوشایند به همراه خواهد داشت، افزود:در تخریب ساخت‌وسازهای غیرمجاز علاوه بر هدر رفتن اموال عمومی و شخصی و منابع طبیعی برای عدم ممانعت از ساخت‌وساز در مرحله نخست، زمینه ایجاد نارضایتی افراد مختلف، خدشه دار شدن امنیت اجتماعی جامعه و در نهایت وقوع بحرانی به وجود می‌آید.

فرماندار اسلامشهر با تأکید بر اینکه واقعیت بروز انواع سودجویی‌ها در پشت پرده تخلفات غیرمجاز رها کرده و شناسایی نشده‌اند، بیان کرد: ظهور ساخت‌وسازهای غیرمجاز موجب می‌شود تا افراد دیگر هم به انجام تخلف و راه‌های غیرقانونی ساخت‌وساز ترغیب شوند و افزایش این قبیل کارها و آمارهای ساخت و سازهای غیرمجاز مایه شرمندگی برای ما مسؤولان است.

مرسلپور با هشدار به افراد فرصت طلب و سودجو، تأکید کرد: متأسفانه عده افراد سودجو و فرصت طلب در ساخت‌وسازهای غیرمجاز اقدام به استفاده از عناوین و تصاویر شخصیت‌های ارزشی می‌کنند تا مانع از اجرای قانون شوند که باید این سوءاستفاده کنندگان علاوه بر تخریب ساخت‌وساز غیرمجاز در دستگاه قضایی به شدت برخورد و مورد پیگرد قانونی قرار گیرند.

وی بر ضرورت و اهمیت اجرای دقیق قوانین تأکید کرد و گفت: اگر ما برای اجرای قانون برنامه روشن و مشخصی نداشته باشیم، دقیقاً دچار روزمرگی و نارضایتی عمومی می‌شویم و امنیت اجتماعی آسیب می‌بیند و نهایتاً کلیات نظام دچار آسیب شده و دشمنان نظام و این سرزمین بهره و سود خواهند برد.

رئیس شورای تأمین شهرستان اسلامشهر تصریح کرد: باید در همه زمینه‌ها مراقبت و برنامه‌ریزی کنیم و بهانه‌ای به دست فرصت‌طلبان و دشمنان ندهیم، از هر عملکرد ناصواب که ما بعدها مجبور شویم برخورد متقابل با مردم کنیم دشمنان استفاده می‌کنند.

مرسلپور با اشاره بر اهمیت حفظ اراضی کشاورزی منطقه، ادامه داد: تخریب ساخت‌وسازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی و تخریب ملک ساخته شده در سطح شهرها و روستاها افتخار نیست بلکه باید افتخار ما جلوگیری از احداث بنا و ملکی غیرمجاز در اراضی مستعد و حاصل‌خیز کشاورزی شهرستان باشد.

وی با اشاره به اینکه باید شهرداری‌ها، بخشداری ها و دهیاری‌ها گشت‌های کنترلی و بازرسی از ساخت‌وسازها را به بخش خصوصی واگذار کنند، عنوان کرد: باید با هر شخص و نهاد و دستگاهی که پشت‌پرده وقوع این جرایم بوده سخت برخورد و به دستگاه‌های اطلاعاتی و نظارتی سپرده شوند تا به اشد مجازات برسند.

فرماندار اسلامشهر با بیان اینکه دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی و شهروندان دلسوز کمک کنند تا افراد ناسالم و مجرم در این حوزه شناسایی شوند،گفت: باید اجرای سریع و دقیق قوانین مانع از بروز چنین تخلفاتی در سطح شهرستان شد، نباید تقابلی با مردم برخورد کنیم، تنها گزارش دادن از انجام فلان تخلف کافی نیست و باید در چارچوب قانون در نطفه شکل‌گیری تخلف مانع از انجام آن شد.

مرسلپور با هشدار به مسؤولان دستگاه‌های اجرایی و خدماتی شهرستان، اظهار کرد: از امروز اگر ملکی غیرمجاز در هر بخشی ساخته و بعد تخریب شود به عنوان نماینده عالی دولت و بر اساس ماده ۳۴ قانون شورای امنیت کشور از بالاترین مسؤولان دستگاه استانداری و مراجع قضایی به دلیل تعلل در اجرای وظایف قانونی شکایت خواهم کرد.

وی با تأکید بر اینکه باید عناصر متخلف در مجموعه ها شناسایی و معرفی شوند، اذعان کرد: باید پشت صحنه‌های ساخت‌وسازهای غیرمجاز در شهرستان روشن و در اعطای امتیازات آب، برق و گاز شرایط لازم قانون لحاظ  و حداکثر تا پایان سال جاری تمامی ساخت‌وسازهای غیرمجاز و غیرقانونی شهرستان تعیین تکلیف و پرونده آن‌ها مختومه شود.

فرماندار شهرستان اسلامشهر خاطرنشان کرد :با توجه به اینکه فعالیت هر تشکیلاتی تحت عنوان هیأت امناء در شهرستان غیرقانونی است و قرار نیست هیچ زمین کشاورزی برای ساخت باغ ویلا و کاربری‌های دیگر از بین برود، از شهروندان درخواست می‌کنم از هر گونه خرید و فروش فیش زمین، امتیاز و غیره در قالب این تشکل‌ها و از بروز هرگونه مشکل برای خود و دستگاه‌های اداری و اجرایی شهرستان جداً خودداری کنند چرا که فعالیت این‌گونه تشکل‌ها غیرقانونی و نوعی کلاهبرداری و سوءاستفاده از افراد است.