سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین- پیشوا از ورود این مرکز دانشگاهی به عرصه تولید مواد ضدعفونی کننده مورد نیاز مقابله با کرونا خبر داد. به گزارش خبر معتبر- پیشوا:حامد زارعی در جلسه بررسی توان دانشگاه آزاد اسلامی در کمک به مقابله با شیوع ویروس کرونا که با حضور فرماندار پیشوا برگزار شد، گفت: دانشگاه […]

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین- پیشوا از ورود این مرکز دانشگاهی به عرصه تولید مواد ضدعفونی کننده مورد نیاز مقابله با کرونا خبر داد.

به گزارش خبر معتبر- پیشوا:حامد زارعی در جلسه بررسی توان دانشگاه آزاد اسلامی در کمک به مقابله با شیوع ویروس کرونا که با حضور فرماندار پیشوا برگزار شد، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین- پیشوا از توان و ظرفیت علمی و تخصصی مناسبی برخوردار است که می‌توان با ظرفیت دستگاه‌های آزمایشگاهی موجود در جهت تولید مواد ضدعفونی کننده استفاده کرد.

وی افزود: این واحد دانشگاهی می‌تواند ماهیانه ۲۰ هزار لیتر ژل ضدعفونی کننده و ۲۰ هزار لیتر مایع پاک‌کننده تولید و در مراکز بهداشتی و درمانی پیشوا قرار دهد.

زارعی تصریح کرد: با توجه به شرایط حساس کنونی، دستگاه‌های آزمایشگاهی فنی و تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی در اختیار شبکه بهداشت و درمان پیشوا قرار گرفته و توان علمی اساتید و هیأت علمی به کمک تولید کنندگان آمده است تا نیازهای منطقه برطرف شود.

زارعی افزود: با بسیج تمامی امکانات و ظرفیت‌های موجود، همدلی، وحدت و تبعیت از دستوالعمل‌ها و توصیه‌های ستاد ملی کرونا، می‌توان از شیوع این ویروس جلوگیری کرد.

پیشوا با بیش از ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

پیشوا از داشتن بیمارستان محروم است و بیماران این شهرستان برای مداوا به شهرستان‌های اطراف از جمله پاکدشت و ورامین اعزام می‌شوند.