مدیر عامل شهرک صنعتی سالاریه گفت: در حال حاضر از ۴۰۰ واحد تولیدی بیش از ۲۰۰ واحد فعال و نیمه فعال است و برای ۲۵۰۰ نفر به طور مستقیم اشتغال زایی ایجاد کرده است.

به گزارش خبرمعتبر از ورامین، غلامحسین هاشمیه مدیر عامل شهرک صنعتی سالاریه در نشست خبری که با حضور اصحاب رسانه برگزار شد ضمن تبریک روز خبرنگار و عید غدیر، گفت: وظیفه خبرنگار در حوزه اشتغال و تولید بسیار سنگین است چرا که می تواند در حوزه پیشرفت و ترقی صنعت و چرخه تولید قدم بردارد، و با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص جهش تولید است.

وی افزود: شهرک سالاریه ۵۰۶ هکتار وسعت دارد ، آخرین آمار واگذاری زمین ۴۰۰ واحد واءدار شده است و از نظر زیر ساختی مشکلات و معضلاتی داریم و به همت مدیرعامل شرکت شهرک ها کسری آب این شهرک رفع شده و این مشکل ۲۰ روز پیش با حفر چاه و اتصال آن به چرخه این مشکل رفع شده است.

هاشمیه در ادامه گفت: شبکه آب رسانی شهرک مربوط به ۲۰ سال پیش که فرسوده شده و این معضل نیز رفع شده است ، فشار شبکه توزیع بسیار کم است در صورت قطع برق بیش از یک ساعت نمی توانیم آب شهرک را تامین کنیم برای رفع این مشکل باید مخزن هوایی به شهرک اضافه شود.

وی تصریح کرد: با توجه به نام گذاری سال به جهش تولید می توانیم با همت و درایت تولیدکنندگان تولید را افزایش داده ایم چرا که شروع به کار واحد های تولیدی در سال جدید نشان از جهش تولید است.

مدیرعامل شهرک صنعتی سالاریه بیان کرد: در حال حاضر دو واحد تولیدی که در حوزه پنل های خورشیدی در شهرک اقدام به ساخت و ساز کرده و تا اواخر امسال به چرخه تولید اضافه می شود ؛ در حال حاضر از ۴۰۰ واحد تولیدی بیش از ۲۰۰ واحد فعال و نیمه فعال است و برای ۲۵۰۰ نفر به طور مستقیم اشتغال رایی ایجاد کرده است.

وی خاطر نشان کرد: آنچه که برای ما مهم است حفظ محیط زیست و شرکت هایی که بخواهد خط تولید را گسترش دهند ، با محیط زیست به مشکل خورده اند و برخلاف قانون ماده ۱۱ قانون هوای پاک است ، بیشتر واحد های پروفیل و فلزی ، شیمیایی، نساجی و صنایع تبدیلی با چنین مشکلاتی مواجه هستند. این مشکل را در ستاد رفع تولید شهرستان چندین بار مطرح شده و با نظر مساعد به تهران ارسال شده ؛ متاسفانه دیدگاه مسئولان در تهران برای موضوع بی تفاوت است و نیاز هست تا دستگاه تهرانی به موضوعی ورود کند.

ایشان اظهار کرد: واحدهایی در شهرک فعالیت می کنند که برای تامین مواد اولیه با مشکل مواجه هستند و رو به تعطیلی پیش می روند ، در یک سال گذشته هیچ واحد تولیدی در سالاریه تعطیل نشده است.

وی گفت: مالیات ارزش افزود ۹ درصد باید از خریدار گرفته شود ، متاسفانه این ۹ درصد بجای اینکه از خرید بگیرند از تولید کننده می گیرند و این امر در زمان فروش نیز مجددا تکرار می شود از تولید کننده ارزش افزود گرفته شود. در قانون مصوبه ای وجود دارد که ۱ درصد از اعتبارات ارزش افزوده به شهرک صنعتی اختصاص یافته متاسفانه این قانون به درستی اجرا نمی شود.

  • منبع خبر : خبرمعتبر