رئیس شبکه دامپزشکی ورامین گفت: به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی و جلوگیری از اجتماع مردم در ورامین، خدمات مربوط به عرضه و ذبح دام در روز عید سعید قربان فقط در کشتارگاه خورین انجام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبر معتبر از ورامین، محمد جعفرپور رئیس شبکۀ دامپزشکی ورامین، بیان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم جلوگیری از تجمع مردم، عرضه دام برای عید سعید قربان هم در شهرستان ورامین محدود شده است.
وی افزود: سال‌های گذشته شبکه دامپزشکی با همکاری شهرداری، مناطقی را با رعایت اصول بهداشتی و حضور کارشناسان دینی تعیین می‌کرد تا مردم دام مورد نیاز خود را به صورت بهداشتی تهیه و ذبح کنند ولی امسال این مراکز به دلیل شیوع ویروس کرونا دایر نیست.
جعفرپور گفت: برخی از واحدهای قصابی شهرستان نیز برای تهیه دام مورد نیاز مردم از سوی دامپزشکی تعیین شده است تا مردم بتوانند با مراجعه به آنها، دام مورد نیاز خود را تهیه، ذبح و توزیع کنند.
وی اظهار کرد: از کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی نیز درخواست شده تا خیرّانی که قصد اهدای دام دارند را به دامپزشکی و کشتارگاه خورین ارجاع دهند تا عملیات ذبح زیر نظر کارشناسان انجام شود.
رئیس دامپزشکی ورامین افزود: سه اکیپ ثابت و سیار از کارشناسان این سازمان با استقرار در محل شبکه و مناطق مختلف شهرستان، بر ورند کار نظارت می‌کنند.
ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.
دهم ذی‌الحجه مطابق با دهم مرداد ماه، روز عید سعید قربان است.

  • منبع خبر : ایرنا