مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران گفت: با احداث ۶ خط خروجی فشار متوسط جدید در ورامین، ظرفیت انتقال برق این شهرستان نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد رشد داشته است.

به گزارش خبر معتبر رضا شاه ‌تیمور در دیدار با فرماندار شهرستان ورامین در این خصوص افزود: شهرستان ورامین از اهمیت ویژه‌ای در استان تهران برخوردار است از این رو رسیدگی به مسائل و مشکلات آن به ویژه در حوزه برق، باید با دقت بیشتری همراه باشد.
وی اظهار داشت: ورامین قطب مهم تولید محصولات کشاورزی استان تهران و کشور محسوب می‌شود از این رو توجه به ماندگاری روستائیان و جلوگیری از مهاجرت آنان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، شرکت برق استان تهران از با اختصاص ۱۷ میلیارد ریال اعتبار، شبکه برق مناطق روستایی را طی ماه‌های اخیر اصلاح کرده تا روستانشینان با مشکل کمتری مواجه شوند.
این مسئول خاطرنشان کرد: اعتبارات اختصاص یافته به اصلاح شبکه روستایی ورامین، ۳۳ درصد از کل اعتبارات روستایی استان تهران است.
شاه‌تیموری با قدردانی از همکاری فرمانداری ورامین در اجرای پروژه خط انتقال ۶۳ کیلوولت استان تهران تاکید کرد: با اجرای این پروژه که سال‌ها معطل مانده بود، بخش مهمی از مشکلات برق ورامین برطرف شده و مرکز شهرستان دیگر نوسان برق نخواهد داشت.
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران ادامه داد: ساکنان شهر جوادآباد ورامین طی سال‌های اخیر با مشکل ضعف ولتاژ همراه بودند که با همراهی فرمانداری ورامین، دو دستگاه اتوبوستر در هفته جاری در این شهر نصب شده و مشکل ضعف ولتاژ بخش جواداباد بعد از چندین سال برطرف می‌شود.
وی گفت: طی سه سال‌ گذشته، بیش از صد دستگاه ترانس عمومی در مناطق مختلف شهرستان ورامین نصب شده است.
شاه‌تیموری همچنین از  پیگیری نصب ترانس فوق توزیع ٣٠ مگاولت امپری و افزایش ١٢ درصدی ظرفیت تامین برق شهرستان ورامین خبر داد.
فرماندار ورامین نیز در این جلسه با اشاره به احداث خط ۶۳ کیلوولت شهرستان ورامین پس از ۱۳ سال انتظار گفت: با اجرای این طرح و راه‌اندازی فاز نخست، ۴۰ مگاوات به ظرفیت انتقال برق شهرستان افزوده شده و مشکل ضعف و نوسان ولتاژ در شهر و روستاهای بخش مرکزی در تابستان امسال برطرف می‌شود.
حسین کاغذلو گفت: در حال حاضر ۳ هزار و ۳۵۰  دستگاه ترانس توزیع در شهرستان ورامین وجود دارد که از این تعداد ۶۰۰ دستگاه خانگی بوده که تلاش شرک برق در افزایش ۱۰۰ ترانس طی سه سال گذشته، بسیاری از مشکلات شهرستان را برطرف کرده است.
وی با تأکید بر لزوم رفع مشکل افت ولتاژ جوادآباد ورامین یادآور شد: فرمانداری در حوزه برق و زیرساخت‌ها آماده هر گونه همکاری با شرکت‌های استانی است تا با تسهیل در امور، خدمت رسانی به مردم با سرعت و کیفیت بیشتری ارائه شود.

در پایان این جلسه از پیگیری ها و زحمات مسلم حاجی مزدرانی مدیر برق منطقه ورامین و مجموعه کارکنان این مجموعه تقدیر و تشکر به عمل آمد