تهران- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران از رصد مستمر وضعیت منابع طبیعی استان تهران خبر داد و گفت: پایش مقابله با حریق ادامه دارد.

احمد طاهری درگفتو گو با خبر معتبر ، با اشاره به اینکه یگان حفاظت از منابع طبیعی استان تهران مانند سال گذشته در حال رصد اوضاع حاکم بر منابع طبیعی استان هستند اظهار داشت: در حال حاضر کانون بحران در استان تهران بیشتر در پارک‌های جنگلی اطراف تهران، که در روزهای اخیر شاهد برخی از آتش‌سوزی‌ها بوده‌ایم.

طاهری با اشاره به اینکه در زمان شیوع کرونا به دلیل رعایت فاصله گذاری اجتماعی و همچنین پروتکل‌های بهداشتی بوستان‌ها و منابع طبیعی بر روی گردشگران بسته بودند افزود: هم اکنون که محدودیت‌ها برداشته شده‌اند احتمال افزایش وقوع آتش سوزی وجود دارد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران عنوان داشت: خوشبختانه طی سال گذشته با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شد، جنگل‌ها و مراتع زیادی در استان تهران از بین نرفت و گرفتار حریق نشد و موارد جزئی که بود، نیز به‌سرعت خاموش شد و خسارت چندانی نزد.

وی گفت: در سال جاری تا این لحظه موارد خاص و قابل‌ذکر از وقوع حریق را نداشته ایم، اما کار ما در سال جاری شروع‌شده، چرا که تاکنون درخت‌ها و مراتع به دلیل بارندگی‌ها خیس بودند و در این ایام اندک‌اندک در حال خشکی هستند و همین گرما و خشکی مراتع را مستعد آتش‌سوزی می‌کند، که نگران‌کننده است، زیرا بارندگی‌های مناسب در سال جاری پوشش گیاهی مراتع استان تهران را افزایش داده و خطر آتش‌سوزی را دو برابر کرده است.