معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران با اشاره به اینکه میزان تقاضای استفاده از حمل ونقل و عمومی بیشتر از عرضه است گفت: رعایت فاصله اجتماعی در ناوگان حمل و نقل عمومی تهران کم است.

به گزارش خبرمعتبر،محمد تقی زاده عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران در خصوص وضعیت حمل و نقل عمومی طی ایام کرونا در استان تهران اظهار داشت: در بسیاری از مسیرها متأسفانه اتوبوس‌های خصوصی که به حمل و نقل مسافران اقدام می‌کنند بعضاً مشاهده می‌شود که دستور العمل های بهداشتی در خصوص تعداد مسافران رعایت نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه در این اتوبوس‌ها میزان مسافران بیش از ظرفیت معمول است گفت: در این زمینه برای این موضوع ابلاغ مجددی را به شهرداری‌های استان تهران و سازمان اتوبوس رانی داشته‌ایم که موارد و دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران در ادامه عنوان داشت: در این راستا نیز بخش خصوصی تقاضا دارد ظرفیت ناوگان حمل و نقل عمومی افزایش داشته باشد چرا که برای رعایت بیشتر ظرفیت ناوگان دارای محدودیت است و در این راستا تقاضا بیشتر از ظرفیت وجود دارد و در این صورت است که امکان محدودیت و یا سوار نکردن مسافران مهیا نیست.