بخشدار کهریزک گفت: رفع مشکل انتشار بوی نامطبوع در روستای دوتویه مستلزم اقدام جدی مسؤولان محیط زیست است که با پیگیری‌های لازم مجموعه کشتارگاه‌های پیرامونی را به سمت استفاده از ظرفیت‌ها و تکنولوژی‌های روز سپتیک و جذب پسماند و پساب هدایت کند.

به گزارش خبر معتبر ، روستای دوتویه از توابع بخش کهریزک در شهرستان ری به واسطه وجود کشتارگاه های صنعتی و کارخانه‌های چربی سوزی، محلی برای دپوی کود و فضولات و محتویات سیراب و شیردان و خون‌آبه‌های مرغداری‌های اطراف شده است.

این خون‌آبه‌ها موجب اذیت اهالی روستای دوتویه شده و شدت بوی تعفن در این منطقه به قدری زیاد است که ساکنان این روستا را با مشکلات تنفسی، بیماری‌های پوستی و گوارشی مواجه کرده است.

امین بابایی بخشدار کهریزک به منظور بررسی و رسیدگی این مشکل روز گذشته از این منطقه بازدید کرد و با اشاره به انتشار بوی نامطبوع در حوالی مناطق مسکونی اظهار کرد: در راستای مطالبه‌گری عمومی به ویژه مردم فهیم روستای دوتویه مبنی بر انتشار بوی نامطبوع برگرفته از خون‌آبه‌‌ها و فضولات کشتارگاه‌های محدوده روستای دوتویه بازدیدی را از این روستا داشتیم.

وی بیان کرد: براساس بازدید میدانی آنچه بیش از همه مشهود است انتقال خون‌آبه‌های دامی پس از کشتار به این منطقه بوده که سبب نارضایتی عمومی شده است که قطعاً پیگیری‌های لازم انجام خواهد شد.

بخشدار کهریزک افزود: رفع مشکل انتشار بوی نامطبوع در روستای دوتویه مستلزم اقدام جدی مسؤولان محیط زیست است که با پیگیری‌های لازم مجموعه کشتارگاه‌های پیرامونی را به سمت استفاده از ظرفیت‌ها و تکنولوژی‌های روز سپتیک و جذب پسماند و پساب هدایت کند.

بابایی سپس خاطرنشان کرد: هرچند کارخانه‌های مستقر در بخش کهریزک گام‌های مؤثری در بحث اشتغالزایی و جهش تولید داشته‌اند اما این موضوع نباید دستاویزی برای صنعتگران و کارخانه‌داران گردد که بدون رعایت الزامات زیست‌محیطی سبب نارضایتی عمومی شوند.