معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان تهران گفت: ۵ هزار و ۱۳۰ داوطلب آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان در ۲۰ منطقه استان در آزمونی روز ۲۷تیر ماه باهم به رقابت می‌پردازند.

به گزارش خبر معتبر از تهران، بهروز هاشمی معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از مجموع بیش از ۷۱هزار دانش آموز پایه نهم سال تحصیلی تعداد ۵هزار و ۱۳۰نفر متقاضی شرکت در آزمون رقابت برای ورود به پایه دهم دبیرستان‌های استعداد درخشان برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ در سطح استان شده‌اند.

وی با اشاره به آمار موجود از ثبت نام‌های صورت گرفته، ادامه داد: میزان مشارکت دانش آموزان پایه نهم ۷.۵درصد است که مناطق ناحیه ۲شهرری و ورامین به ترتیب با ۲۱.۶ و ۱۱در صد بیشترین مشارکت و مناطق دماوند و ناحیه ۲ بهارستان به ترتیب با ۲.۸ و ۱.۶ درصد کمترین میزان مشارکت در این آزمون را داشته‌اند.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با اشاره به استقبال بیشتر دانش آموزان دختر در این آزمون، یادآور شد: ۵۶درصد شرکت کنندگان در این آزمون یعنی ۲هزار و ۸۷۲دانش آموز را دختران و ۴۴درصد یعنی ۲هزار و ۲۵۸دانش آموز را پسران تشکیل می‌دهند.

هاشمی ساعت ۹صبح روز جمعه ۲۷تیرماه ۱۳۹۹ را زمان برگزاری آزمون اعلام و عنوان کرد: آزمون در همه مناطق به جز جواد آباد در ۵۱حوزه امتحانی ساماندهی شده است که با رعایت تمام دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به آزمون ورودی پایه هفتم مدارس استعدادهای درخشان نیز گفت: در این آزمون هم از مجموع حدود ۸۳هزار دانش آموز پایه ششم در شهرستان‌های استان تهران، ۱۰هزار و ۹۱۴نفر معادل ۱۳/۱مشارکت داشته‌اند که ۵۷درصد دانش آموزان پسر و ۴۳درصد دختر هستند.