رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان‌های ورامین و پاکدشت گفت: تمامی زباله‌های بیمارستانی و عفونی این دو شهرستان پس از بی‌خطر شدن، به صورت کاملا بهداشتی دفع می‌شود. به گزارش خبر معتبر پاکدشت: محمودرضا سعیدپور روز دوشنبه گفت: شهرستان‌های ورامین و پاکدشت از ۴ بیمارستان برخوردار هستند که تمامی زباله‌های بیمارستانی این مراکز درمانی […]

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان‌های ورامین و پاکدشت گفت: تمامی زباله‌های بیمارستانی و عفونی این دو شهرستان پس از بی‌خطر شدن، به صورت کاملا بهداشتی دفع می‌شود.

به گزارش خبر معتبر پاکدشت: محمودرضا سعیدپور روز دوشنبه گفت: شهرستان‌های ورامین و پاکدشت از ۴ بیمارستان برخوردار هستند که تمامی زباله‌های بیمارستانی این مراکز درمانی پس از بی‌خطر شدن به صورت کاملا بهداشتی دفع می‌شوند.

وی اظهار کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا و افزایش مراجعه مردم به بیمارستان‌ها، نظارت اداره حفاظت از محیط زیست بر روند دفع بهداشتی زباله‌ها افزایش یافته و چهار بیمارستان شهید مفتح و شهدای ۱۵ خرداد ورامین و زعیم و شهدای پاکدشت بر اساس پرتکل‌های وزارت بهداشت، نسبت به بی‌خطرسازی زباله‌های بیمارستانی در محل بیمارستان اقدام‌ می‌کنند.

وی تأکید کرد: هیچ زباله عفونی پیش از بی‌خطرسازی از محیط بیمارستان‌های ورامین و پاکدشت خارج نمی‌شود و مسئولان این مراکز، با تعهد و استفاده از دستگاه‌های تخصصی، زباله‌ها را بی‌خطر و زیر نظر اداره حفاظت از محیط زیست دفع می‌کنند.

سعیدپور با  اشاره به افزایش میزان استفاده از ماسک و دستکش‌های پلاستیکی و لاستیکی، از مردم خواست تا با پرهیز از رها کردن این وسایل در معابر و خیابان‌ها، از انتشار ویروس این بیماری در محیط زیست جلوگیری کنند.

شهرستان‌های ورامین و پاکدشت با بیش از ۶۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب‌شرق تهران واقع شده‌اند.